07.10.2021, 12:19

Suçlu sadece teknik adamlar mı?

Dünyanın en büyük ve en prestijli spor organizasyonlarından biri olan futbol ülkemizde de en çok sevilen, takip edilen ve ilgi gösterilen bir spor dalı.

Birbirinden iddialı takımların yarıştığı liglerde ülkemizin her şehrinin takımları birbirinden zor müsabakalara çıkıyor ve şampiyonluk için ter döküyorlar.

Futbolcular kadar taraftarın, yönetimin ve teknik heyetin içinde bulunduğu büyük bir camia.

Maddi imkanlar ne kadar yüksek olursa takımların kitlelere ulaşıp hedeflerine ulaşabilmesi kolay gibi gözükse de aslında bir o kadar zor ve meşakkatli bir iş oluyor.

Yüksek transfer ücretleriyle gelen futbolcuların, sakatlıkları, kaprisleri ve istedikleri bazen hiç bitmek bilmiyor. Bu bilgileri bazen izleyerek bazen duyarak bazen okuyarak bazen sohbet ederek sahip oluyoruz.

Futbolcuların bu tür sıkıntıları takımın A’dan Z’ye bütün dişlilerini aksatıp bozmasına sebep olsa da bunu en çok derinden hisseden teknik direktörler oluyor. İş ne olup bitiyorsa en son onların elinde patlıyor.

Halbuki sene başında her biri istekli arzulu bir şekilde takımlarının başlarına geliyorlar. Hedefleri her zaman istenilen yerde olup herkesi memnun edebilmek.

Ama işler bazen teknik heyetin istediği gibi gitmiyor. Önce futbolcularla sonra taraftarla ve daha sonra da yönetimle araları açılabiliyor. Bu sonuç takımdan yollarını ayırmaya kadar gidebiliyor da...

Süper Lig’de 8. haftanın sonunda takımlarından ayrılan teknik direktör sayısı 9.

1. Lig’de ise takımlarından ayrılan teknik direktör sayısı ise 6.

Hangi kulüpten hangi hocaların gittiği tek tek yazmayacağım.

Asıl sorunun şu olduğu belirtmek isterim ki bu kadar çok hoca kulüplerimiz tarafından değiştiriliyorsa bu sorunun sorumlusu kim ya da kimler!

Ülkemizin futbolu her geçen sene gerileme kaydederken bence bu konu da tartışılan hakem konuları kadar ciddi ve üstünde durulası bir durum...

Suçlu sadece teknik adamlar mı!

Bence siz bir düşünün!

Herkese mutlu haftasonları.

Sevgiler, saygılar...

Yorumlar