Öz torununa cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen dede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Olay "sapıkdedetutuklansın" etiketiyle sosyal medyada gündem oldu.

İddiaya göre, A.T. isimli dede, evde yalnız kaldığı 9 yaşındaki öz torununa cinsel istismarda bulundu. Mayıs ayında gerçekleşen iğrenç olay, çocuğun sınıf öğretmeni sayesinde ortaya çıktı. Sapık dede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İğrenç olay, 7 Mayıs günü küçük çocuğun dedesini ziyarete gitmesi ile meydana geldi. Anneanne çalışmak için evden ayrılınca dede ile torun yalnız kaldı. Üşüdüğünü belirtip önce küçük çocuğa sarılan sonra da yatağa götüren dede, torununu istismar etti.

Olayı öğretmenleri ortaya çıkardı

CHP'li Salıcı: "Açlık sınırı 6 bin 400 lirayken bu zammı bir de törenle açıklıyorlar" CHP'li Salıcı: "Açlık sınırı 6 bin 400 lirayken bu zammı bir de törenle açıklıyorlar"

Olay çocuğun hareketlerinde farklılık gören sınıf öğretmeninin rehber öğretmenle birlikte çocukla ilgilenmesi ile ortaya çıkıyor. Anne de çocuğuyla konuştuğunda istismarın 4 yaşından beri devam ettiğini anlıyor.

İğrenç olayın adli makamlara yansıması sonrası sapık dede tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Sosyal medyada infial yarattı

Olay sosyal medyada da tam anlamıyla bir infial yarattı. Torununa tecavüz ettiği iddia edilen dede Twitter'da gündem oldu. Olayın anlatıldığı #SapıkDedeTutuklansın etiketi de Twitter'da Trend Topic (TT) olmuş durumda.

 Konuya ilişkin Twitter'da @doranavirus isimli hesap dedesinin istismarına uğrayan 9 yaşındaki çocukla ilgili belgeler paylaştı.

Aynı hesaptan ailenin avukat desteği aradığı da belirtilirken, paylaşıma yorum yağdı.