Altınkum Mahallesi'nde yaşayan B. A., iddiaya göre, bir ay önce B. S.'nin darp ettiği bir kadını araya girerek kurtardı. Bu nedenle B. A. ile B. S. arasında husumet oluştu. B. A., 4 Ocak'ta saat 22.00 sıralarında arkadaşı M. Y.'nin kullandığı otomobille Yalı Caddesi'ne gitti. Burada sahilde otomobil içinde oturup, sohbet eden iki arkadaşın yanına, B. S. ile S. A. geldi. İddiaya göre, B. S., otomobilin açık olan camına ellerini dayayıp, husumetli olduğu B. A.'ya, 'Seni öldüreceğim, kimsenin ruhu duymayacak' diyerek tehdit etti. Tehdit edilen iki arkadaş otomobili kilitleyerek, yakındaki bir kafeye gidip, oturdu. B. S. ve arkadaşı S. A. da bir süre sonra peşlerinden kafeteryaya geldi. S. A. ve M. Y.'yi burada da rahatsız eden B. S ve arkadaşı, tehdit ve küfürlerine devam edip, dışarı çıkarmak istedi. Bunun üzerine, kafeteryada bulunan M. S. G., S. A ve M. Y.'nin yanına gelerek korumaya çalıştı. S. A. ve B. S bu defa M. S. G ile tartışmaya başladı. Tartışma bir süre sonra kavgaya dönüştü. Kavga sırasında M. S. G, belinden çıkardığı tabancayı, ateşleyip B. S'yi bacağından yaraladı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaralanan B. S., ambulansla Didim Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, M. S. G ise polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Yaralı B. S ve arkadaşı M. S. G'den şikayetçi oldu. Polisteki işlemlerinin ardından ertesi gün adliyeye sevk edilen M. S. G, tutuklandı.

'SERBEST KALMASINI İSTİYORUZ'
Dışarıda rahatça gezemediklerini belirten M. Y., "Parklara gidemiyoruz. Markete bile giderken tedirgin oluyoruz. Bunların yaşanmasını artık istemiyoruz. Türkiye'de kadın olmak çok zor. Can güvenliğimiz hiçbir şekilde yok. Kadir Şeker gibi insanların dışarıda olup bizlere yardım etmesi gerekiyor. Tutuklanan kişinin serbest kalmasını istiyoruz. Türk adaletine güveniyoruz. Bize yardımcı olan arkadaşın, cezaevinde değil dışarda olmasını istiyoruz. O olmasaydı şu an belki biz hayatta olmayabilirdik" dedi.

B. A. da, "Mehmet Sinan Goral, korumak amaçlı bize yardım etti. Ben haksız yere cezaevine girdiğini düşünüyorum. Biz, Goral'ın değil, bizi rahatsız eden kişinin cezalandırılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Halen olayın şokunu yaşadıklarını belirten B. A. ve M. Y., Didim Cumhuriyet Savcılığı'na gidip, kendilerini korumaya çalışan M. S. G'nin serbest bırakılması için dilekçe verip, kendilerini hakaret ve tehdit edip, sözlü tacizde bulunan B. S. ve S. A. hakkında ise suç duyurusunda bulundu.