Ödemeler hesaplara geçmeye başladı. Para bekleyen vatandaşların ödemeleri gerçekleşiyor. Paralar TC kimlik numarasının son hanesine göre yatıyor.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, destek ödemelerinin yatmaya başladığını duyurdu. Buna göre, kimlik numarasının son hanesi 0, 2, 4 olanlar ile vergi kimlik numarasının son hanesi 0, 1, 2, 3, 5, 7, 9 olanlara ödemeleri yapıldı. TC’sinin sonu 6 ve 8 olanlar için de tarih verildi.
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, tarımsal destek ödemeleriyle ilgili açıklama yaptı. Bakan Kirişçi, ödemelerin başladığını belirtti. Söz konusu destek ödemesinden 1 milyon 108 bin 599 çiftçi yararlanacak. Ödemeler TC kimlik numarasının son hanesine göre yapılacak.


PARALAR HESAPLARA YATIYOR


Çiftçiye ödeme müjdesi geldi. Bakan Kirişci, tarımsal destek ödemeleriyle ilgili önemli duyuru yaptı. Kirişci, konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, 3 milyar 582 milyon 67 bin 553 liralık tarımsal destekleme ödemelerini bugünden itibaren çiftçilerin hesaplarına aktarmaya başlayacaklarını belirterek, “Hayırlı ve bereketli olsun.” temennisinde bulundu.

Bu tutarın 3 milyar 267 milyon 722 bin 461 lirasının “alan bazlı ek girdi desteği” olduğu bilgisini veren Kirişci, ödemenin 313 milyon 860 bin 407 lirasının “mazot ve gübre desteği”, 484 bin 685 lirasının da “hayvan gen kaynakları desteği” kapsamında yapılacağını kaydetti.

ÖDEMELER TC KİMLİK NUMARASINA GÖRE YAPILACAK


Kirişci, paylaşımında, alan bazlı ek girdi desteği ile mazot ve gübre desteğinin ödeme programına ilişkin detaylara da yer verdi.
Buna göre, kimlik numarasının son hanesi 0, 2, 4 olanlar ile vergi kimlik numarasının son hanesi 0, 1, 2, 3, 5, 7, 9 olanlara ödemeleri yapıldı.

Gözden kaçırmayın

EPDK'den azami fiyata zam yürürlüğe girdi EPDK'den azami fiyata zam yürürlüğe girdi

Kimlik ve vergi kimlik numarasının son hanesi 6 ve 8 olanların hesaplarına 22 Nisan saat 18.00’den sonra destekleme ödemeleri yatırılacak.