26.08.2021, 07:49

Tecrübe konuşuyor

Kayseri ve Alanya karşısında izlediğimiz Altay sanki yılların Süper Lig takımı gibiydi. Buram buram tecrübe kokan siyah beyazlılarda yeni bir kadro oluşmasına rağmen yardımlaşma ve uyum sorunu yoktu. Koşan, mücadele eden pozisyon üreten Altay, Alanya’da rakibin 10 kişi kalmasının ardından sahanın tek hakimi oldu. Maç öyle bir hal aldı ki; Altay için sanki bir hazırlık maçına döndü…

İki haftada 6 puanın yanı sıra esas önemli olan Altay’ın sahaya yayılışı ve oyun stratejisi. Rakibe orta sahada boş alan bırakmayan, topu kalesinden uzak tutan hızlı adamlarıyla da rakibi zorlayan siyah beyazlılarda tecrübeli Mustafa Denizli’nin tecrübesinin takıma etkisini de görmüş olduk.

Oyun planı belli olan ileri de Bamba ile de rakip savunmaları zorlayan Altay için en ciddi sınav bu hafta sonu olacak. Şampiyonluğun en büyük adayı olan Fenerbahçe’yi konuk edecek Altay, henüz tam anlamıyla lige hazır olmayan sarı lacivertlilere ilk yenilgisini tattırabilir.

***

Bu sezon taraftarının önünde ilk kez sahaya çıkan Göztepe ise yakaladıklarını atamayıp savunmada da basit bir hata yapınca Malatya karşısında sahadan boynu bükük ayrıldı. İleri uçta bitirici santrafor sıkıntısı yaşayan Göztepe’nin ilerleyen haftalarda bu sorunu nasıl çözeceği merak konusu…

Atan ve tutanın günümüz futbolundaki öneminin daha da arttığı bu dönemde maçlar gol atılmadan kazanılamıyor. Bunun içinde iyi bir santraforun olması şart. Jahovic, İdeye ve diğerlerinden daha beklediğini alamayan Ünal Karaman’ın gol yollarındaki sıkıntıyı çözmesi şart. Özellikle üçüncü bölgede yaratıcı oyuncu eksikliği hissedilen Göz Göz’ün bu hafta sonu Sivas’ta işi hiç kolay olmayacak.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@