TEMAD üyeleri, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel ve CHP milletvekilleri ile kahvaltıda buluştu.

Menemen Seyrek'teki yangına giden itfaiye aracı kaza yaptı! Menemen Seyrek'teki yangına giden itfaiye aracı kaza yaptı!

Etkinliğe İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Ednan Arslan, Tacettin Bayır, emekli astsubay olan İzmir Depremzedeleri Dayanışma Derneği Başkanı Haydar Özkan ve çok sayıda emekli astsubay da katıldı.

temad üyeleri yenigün 3

“Külfette en öndeyiz ama…”

Kronikleşmiş ve yıllardır çözülemeyen sorunlarından bahseden TEMAD İzmir İl Başkanı “Külfette en öndeyiz ama nedense nimet paylaşımında en sonda yer alıyoruz. Biz astsubaylar emekli olduğumuzda maaşımızın %40’ı düşüyor çünkü bütün tazminatlar kesiliyor. Ancak bir subay emekli olduğunda maaşının %85’ini alabiliyor. Biz onlar almasın demiyoruz, biz de hakkettiğimiz maaşı alalım istiyoruz. Adil bir paylaşım istiyoruz.” diye konuştu.

temad üyeleri yenigün 5

Başkan Tunç Soyer’den dayanışma mesajı

Kahvaltıya katılım sağlayan Tunç Soyer astsubayların sorunlarının farkında olduklarını ifade etti. “Vatan savunmasında görev almış siz değerli astsubaylarımızın maddi manevi, tüm gücümüzle yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

temad üyeleri yenigün 4

“Ben de astsubay çocuğuyum”

Milletvekili olduğu günden bu yana astsubaylar başta olmak üzere tüm güvenlik görevlilerinin özlük hakları için çalışma yaptığını söyleyen Murat Bakan, “4 yıllık görev süresi boyunca vermiş olduğumuz kanun teklifi önerisi cumhuriyet tarihinde yapılan önerileri aşmış durumda. CHP iktidarında siz değerli astsubaylarımızın sorunlarını çözüp haklarını teslim etmiş olacağız. Ben de sizin bir evladınızım” diye konuştu. Etkinlik sonunda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’a ve CHP İzmir İl Başkanı Deniz Yücel’e plaket takdim edildi.

temad üyeleri yenigün 9temad üyeleri yenigün 7temad üyeleri yenigün 8temad üyeleri yenigün 6