"Temel Karamollaoğlu halkın takdirini...

"Temel Karamollaoğlu halkın takdirini kazandı"

"Temel Karamollaoğlu halkın takdirini kazandı"

"Temel Karamollaoğlu halkın takdirini kazandı"
12 Haziran 2018 - 11:18

"Temel Karamollaoğlu halkın takdirini kazandı"

Kanal Ege'nin konuğu olan Saadet Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı  Hazırbulan, "Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu izlediği doğru siyasetle halkımızın takdirini kazandı. Popülist yaklaşımlarla değil, doğru tespitlerle doğru yere varmak lazım. Bizim siyasetimiz budur” ifadelerini kullandı


Kanal Ege'nin konuğu olan Saadet Partisi İzmir 1. Bölge Milletvekili Adayı Zekeriya Hazırbulan, ülkemizdeki ekonomik gelişmelere ilişkin şunları söyledi, “ İktidarın 16 yılda Türkiye ekonomisine kazandırdıkları ve kaybettirdikleri var. Ekonominin doğrudan içinde olduğumuz için gelişmelere şahit oluyoruz. 16 yılda maalesef üretime dayalı bir ekonomiden ziyade, tüketime dayalı bir ekonomi benimsendi. Sürekli tüketim olduğu için cari açık, bütçe açığı gibi pek çok açık vermeye başladık. Çünkü üretemiyoruz. Ülke olarak tabii ki yollar, hastaneler, köprüler yapalım. Ancak bunları borçlanmadan da yapabilirdik. Şu an Türkiye'nin dış borcu 500 milyar dolara yaklaştı. Bu çok ciddi bir rakam. Ekonomi iktidarın ilk yıllarında belli bir ivme yakalamış gibiydi. Ancak 2008 yılından sonra ekonominin çöküşe geçtiğini ve borçlanmanın arttığını görüyoruz. 2002 yılına kadar ülkemizdeki toplam özelleştirme rakamı 50 milyar dolarken, 2002'den 2017 yılına kadar bu rakam 60 milyar dolar oldu. 


BORÇLA REFAH ARTMAZ

Üretime yönelik yatırımları yapmadığımız gibi, üreten tesislerimizi de kapatıyoruz. Satılanlar faizin 10'da 1'ini bile karşılamıyor. Artık kendine yetemeyen bir ülke haline geldik. 2018 yılı bütçesi yapıldı. Faize ayrılan rakam 72 milyar TL. IMF'ye olan borcumuz bitti ama diğer borçları da halkımıza anlatmak lazım. Ülkemizde bazı refahlar borçla sağlanmıştır. Şu an ülke olarak borcumuzu ödemekte ciddi anlamda zorlanıyoruz. Milli gelirin arttığından bahsediyorlar. Borcu da milli gelire katarak, milli gelir hesaplanmaz. Refahın arttığı filan yok. Konak Meydanı'nda 100 kişiyi çevirip borcunu sorun. İnanın, 99'u bir yerlere borçludur. Çocuklarımıza, torunlarımıza borçlu bir ülke bırakıyoruz.”

AĞIR SANAYİ HAMLESİ

Saadet Partisi olarak ağır sanayi hamlesinin üzerine durduklarını aktaran Hazırbulan, “Saadet Partisi olarak üzerinde durduğumuz bir konu var. Bizim ağır sanayi hamlesiyle öncelikle sanayi tesislerimizi geliştirmemiz lazım. Üreten tesisler yapmalıyız. Hatta fabrika yapan fabrikalar yapmamız lazım. Bunları yapmazsak hamasi laflarla bir yere varamayız. Seçim öncesi suni gündemler oluşturarak halkın milli duygularını sömürüyorlar. Hükümet çizgisini sürekli değiştiriyor. Milli Görüş hareketi, çıktığı günden beri çizgisini bozmamıştır. Genel Başkanımız Temel Karamollaoğlu da izlediği doğru siyasetle halkımızın takdirini kazandı. Popülist yaklaşımlarla değil, doğru tespitlerle doğru yere varmak lazım. Bizim siyasetimiz budur. Elimizde sihirli değnek yok. İktidara gelirsek her şey bir günde güllük gülistanlık olamaz. Önemli olan doğru politikalarla Türkiye'yi normalleştirmektir” dedi. 


DEĞERİNİ YAŞARKEN BİLELİM

Hazırbulan son olarak şunları söyledi, “Genel Başkanımız 3 yılda ülkemizi normalleştireceğini ifade ediyor. Asgari ücretin de 5600 lira olması gerektiğini vurguluyor. Asgari ücretin bu rakamlara ulaşması, halkımızın harcama yapması demek. Bu şekilde ekonomiye can gelir. Ülkedeki refah seviyesi ancak böyle yükselir. Bu bir süreç. Kademeli şekilde bir yere varılması gerekiyor. Bugün sosyal medyada Erbakan hocamızın videoları dolaşıyor. Kendisi 20 sene önce bugünleri anlatıyor. Sağcısı solcusu, her kesimden insan 'Zamanında Erbakan'ın kıymetini bilememişiz' diyor. Şimdi Temel Karamollaoğlu var. Onun değerini yaşarken anlayalım diyoruz. Temel Karamollaoğlu sanayinin içinde olan birisi. Aynı zamanda mühendis ve devlet planlama teşkilatına yıllarını vermiş bir isim. Dolayısıyla ülkemizin ihtiyaçlarını çok iyi biliyor. Onun politikalarına ihtiyacımız var.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Numan Kurtulmuş’tan ’ittifak’ açıklaması
Numan Kurtulmuş’tan ’ittifak’ açıklaması
Galatasaray'da Onyekuru şoku
Galatasaray'da Onyekuru şoku