Topraklanma yöntemi nedir? Topraklanma yöntemi nasıl yapılır? Topraklanma yönteminin faydaları nelerdir?

Topraklama zihni geliştirmeye yardımcı olsa da, zihinsel sağlık tedavisi kadar etkili değildir. Bu terapi şekli, zihinsel sağlık durumlarının tedavisinde kullanılan olağan yöntemlerden farklıdır. 

Tarih boyunca, Yerli insanlar Dünya'nın iyileştirici güçlerini tanımlamak için çeşitli terimler kullandılar. Örneğin, Çin tıbbında chee terimi, evrende akan enerjiyi ifade etmek için kullanılır. Antik filozof Ge Hong, insanların hepsinin qi olarak bilinen enerjiye bağlı olduğunu söyledi. Cennetten evrenimizdeki en küçük nesnelere kadar her biri yaşamak için enerjiye ihtiyaç duyar. 19. yüzyılda Avrupa'da bilim adamları, Dünya'nın iyileştirici güçlerini incelemeye başladılar. Bunlardan biri Adolf Just'dı. 1930'larda Amerikalı doktor George Starr White, uykuyu iyileştirmek için topraklama teknolojisinin kullanımını araştırmaya başladı. Modern bilim adamları, Dünya'nın elektronlarının elektrik akımımızı dengeleyebileceğine inanıyor. Bu bulgu, topraklama tekniklerinin yaygın olarak kabul görmesine yol açmıştır.

Topraklama nasıl yapılır?

Topraklama, doğal dünyayla bağlantı kurmanıza ve vücudunuzun savunma sistemini eski haline getirmenize yardımcı olabilecek bir tekniktir. Yere bağlanmak için çıplak ayakla yürüyün. Çimlerde, kumda veya çamurda yürüyüşe çıkın.
Yoğun programınıza bir ara verin ve toprakla uğraşın. Bu teknik, bahçenizde veya dairenizde bir bahçe oluşturmanıza yardımcı olabilir. Dışarı çıkamadığınızda, toprakla bağlantı kurmak için topraklama paspasları kullanılabilir. Ortamdaki elektrik akımlarının doğal bir uzantısı olarak hareket ederler. Topraklama, sağlığınızı iyileştirmenin nispeten hızlı ve etkili bir yolu olabilir. Uzmanlara göre, faydalarından tam olarak yararlanmak yaklaşık 30 dakika sürebilir.

Baba ile güven ve sevgi dolu ilişki kuranlar kendini değerli hissediyor Baba ile güven ve sevgi dolu ilişki kuranlar kendini değerli hissediyor

Topraklama yöntemini faydaları

Bilim adamları eski uygulamalar ve modern tıp arasındaki bağlantıyı keşfetmeye devam ettikçe, kronik sağlık koşulları için yeni tedaviler ortaya çıkacak.

  • Kronik uyku bozukluklarına ve yorgunluğa iyi gelir.

Bir araştırma, dört hafta boyunca topraklama matı kullanmanın insanların daha iyi uyumasına ve stresi azaltmasına yardımcı olabileceğini ortaya koydu.

  • Bağışıklığı artırır.

Araştırmacılar, Dünya'nın yaşayan matrisinin tüm canlı hücreleri birbirine bağlayan immünolojik bir sistem olduğuna inanıyor. Bu sistem vücudun doğal bağışıklığını geri kazanmaya yardımcı olabilir. 

  • Kalp sağlığına iyi gelir.

Ayrı bir çalışma, topraklama tekniklerini uzun süre kullanmanın kan basıncı seviyelerini düşürmeye yardımcı olabileceğini buldu.