Topuklu ayakkabılar, her ne kadar estetik görünümleri ile gönlümüzü çalsa da giymesi her zaman kolay değil.

Bu nedenle birkaç püf noktasını bilmek, estetik görünüme biraz da rahatlık katmanızı sağlayabilir. Bu tüyolar, aslında günlük hayatta kolaylıkla uygulayabileceğiniz ve günün her anında topuklu ayakkabıları giyebileceğiniz bir kombin yapmanızı da sağlıyor

Basit ipuçları yaşamınızı ne kadar kolaylaştırabilir sorusunun cevabına en çok topuklu ayakkabılar için ihtiyaç duyabilirsiniz. Bu sayede istediğiniz türde topuklu ayakkabıyı rahatlıkla giyebilirsiniz. İşte o püf noktaları…

AYAKLARINIZI İYİCE NEMLENDİRİN

Ayaklarınızda sürtünme düzeyini azaltmanın en iyi yolu; yoğun bir nemlendirmedir. Bu sayede topuklu ayakkabının ayaklarınızda sürtünmeye neden olması sonucu ortaya çıkabilecek vurma, su toplama gibi sorunları engeller.

AYAK ÖLÇÜNÜZÜ DOĞRU ALIN

Ayak ölçüsünü doğru almak, en doğru ayakkabıyı seçebilmeniz konusuda en doğru adımları atmanızı sağlar. Mağazadan satın alıyorsanız sadece ayak numaranızı değil aynı zamanda ayak şeklinizi de göz önünde bulundurmak önemlidir. Örneğin; taraklı ayaklar için doğru bir tercih için ayakkabının şekline dikkat etmek de önemlidir.

AYAK ŞEKLİNE UYGUN SEÇİMLER

Gözden kaçırmayın

DSÖ: Kovid-19 mutasyonlarını takip etmek zorlaştı DSÖ: Kovid-19 mutasyonlarını takip etmek zorlaştı

Kimi ayaklar darken kimi geniştir. Parmaklar uzun veya kısa olabilir. Birçok çeşide sahip olan ayak yapıları, doğru bir seçenek için en iyi tercihi yapmak önemlidir. Örneğin; geniş ayaklarınız bulunuyorsa kapalı, konik bir ayakkabı giymemeniz tavsiye ediliyor. Önü kapalı veya burnu açık olan ayakkabıları tercih edebilirsiniz.

DOĞRU TOPUK SEÇİMİ

Platform topuklar, kalın topuklar veya ince topuklar… Tüm bu seçenekler için en rahat olduğunuz modeller arasında tercih yapın. Her ne kadar alışkanlığınız ile her türlü topuklu ayakkabıyı giyebildiğiniz düşünseniz de en uzun süreli giyim için rahat ettiğiniz bir seçeneği bulabilirsiniz.

YUMUŞAK TABANLIKLAR

İnce topuklu ayakkabılar, genellikle ağrıya neden olur. Fakat ayakkabının içerisine ekleyeceğiniz yumuşak bir tabanlık, daha rahat bir kullanım sağlayacaktır. Arada bir de ayaklarınızı dinlendirmeyi unutmayın. Böylece topuklu ayakkabı giymek, çok daha rahat olacaktır.