Süper Lig'de bu sezon Trabzonspor fırtınası esiyor. Lig’de geride kalan 12 haftada 9 galibiyet 3 beraberlikle yoluna namağlup olarak devam ediyor Karadeniz ekibi. Topladığı 30 puanla ligin zirvesinde olan bordo-mavililer en yakın rakibi Hatayspor'un 7 puan önünde. Galatasaray ile 9, Beşiktaş ve Fenerbahçe ile arasında 10'ar puan farkı bulunuyor. UEFA Avrupa Konferans Ligi nedeniyle sezona erken başlayan Trabzonspor ne yazık ki Avrupa macerasında İtalyan ekibi Roma'ya toslayarak o defteri erken kapatmak zorunda kaldı. Avrupa macerasını erken bitiren fırtına daha sonra tüm gücünü ve konsantrasyonunu lige çevirdi. 1983/84 sezonunda yaşanan şampiyonluğun ardından bir daha Trabzonlular o sevinci yaşayamadı. Kıl payı kaçan şampiyonluklar inatçı Karadeniz insanını yeni sezon öncesi hep kamçıladı.

AVCI'NIN SİSTEMİ OTURDU

Geçtiğimiz sezon göreve gelen Abdullah Avcı, takıma oynattığı sistem ve elindeki tüm oyuncuları doğru kullanmasıyla bugünlerin sinyallerini vermişti. Özellikle geçen sezon Başakşehir önünde kazanılan Süper Kupa bunların habercisi gibiydi. Sezon başında takıma katılan 11 yeni futbolcunun hepsi kamp dönemini takımla beraber geçirdi. Yılların deneyimli futbolcusu Marek Hamsik, kuzeyin yeni prensi Comelius, geçen sezon takıma monte edilen Anastasios Bakasetas, Vitor Hugo, Anthony Nwakaeme ve Uğur Çakır'ın başı çektiği omurganın üstün performansı ve uyumu Avcı'nın ekmeğine adeta yağ sürdü. 'Türk Messi' olarak adlandırılan Abdülkadir Ömür'ün sakatlık sonrası yaşadığı inişli çıkışlı performansında ise deneyimli hoca hep akıllı hamleler yaptı ve sonunda Türk futbolu ve Trabzonsporlular sahada görmek istedikleri Abdülkadir Ömür'ü gördü.

BAKALIM NELER OLACAK?

Trabzonspor'da şu an işler rayında gidiyor. Şampiyonluk mücadelesi verdiği tüm rakipleri Avrupa kulvarında boğuşurken, onlar sadece özlenen şampiyonluğu düşünüyor. Sezona erken başlayan ve ligin henüz başında güzel bir form yakalayan bordo-mavililer bu gidişatı tam gaz sürdürürse önlerinde kimse duramaz. Karadeniz'in sert sularında pupa yelken yollarını devam eden Avcı ve öğrencileri bakalım gemilerini sezon sonunda birinci olarak limana yanaştırabilecek mi?