Belediyenin ziyaretçi akınına uğrayan standında, ilçenin doğal ve ekolojik güzellikleri tanıtılırken, yöresel lezzetleri de ikram edildi.

Travel Turkey’de Karaburun göz doldurdu yenigün (1)

4 Aralık Cumartesi gününe kadar açık kalacak fuar hakkında değerlendirmelerde bulunan Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, ilçenin artan turizm potansiyelinin sektörün tüm mensupları tarafından da ilgiyle izlendiğini belirterek; “Standımızda ilçemizin güzelliklerini tanıtırken günlük olarak fuara getirdiğimiz Çalkama, Dede Sarığı, Sündürme, Hurma zeytin gibi yöresel lezzetlerimizin yanında keçi peynirimizi, nergis çiçeğimizi, mandalinamızı, el yapımı reçellerimizi misafirlerimizle buluşturuyoruz. İlçemizin doğal dokusunu bozmadan turizm faaliyetlerinin yapılabileceğini göstermek istiyoruz. Doğal, kültürel ve tarihi pek çok güzelliği barındıran Karaburun’un uluslararası platformda da tanıtılması için bu tür fuarlarda yer almak istiyoruz.”dedi.

Travel Turkey’de Karaburun göz doldurdu yenigün (3)

  “KIRSALIN GELİRİ ARTMALI”

İlçenin ilk kadın belediye başkan adayı olmasının kendisine ayrı bir sorumluluk yüklediğini kaydeden Erdoğan, özellikle kırsal kesimdeki kadınların gelirini artırıcı projelere daha fazla önem verdiklerini söyledi.

Travel Turkey’de Karaburun göz doldurdu yenigün

İzmir Köy-Koop Birliği Yönetim Kurulu Başkanı,İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptun Soyer de Karaburun Belediyesi’nin ziyaretçileri arasındaydı. Sergilenen ürünler hakkında bilgi alan Neptün Soyer, yöresel lezzetlerden de tattı.