Trendyol Express işçileri, düşük maaşlara ve yetersiz zam teklifine karşı dün sabah saatlerinden itibaren 2 günlük iş bırakma eylemi başlattı.

Trendyol Group firmasının dağıtım ayağı olan Trendyol Express'in işçileri, düşük maaşlara ve yetersiz zam teklifine karşı  2 günlük iş bırakma eylemi gerçekleştiriyor.

Trendyol Express çalışanları geçtiğimiz gün, şirketin İstanbul Maslak'ta bulunan genel merkezinin önünde konvoy oluştururken. Eskort halinde gelen çok sayıda araç, kornalar eşliğinde plaza önünde toplandı. Araçlardan inen çalışanlar sloganlar ve pankartlar ile firmayı protesto etti. İşçiler, “Yönetim buraya” şeklinde sloganlar attı.

İşçiler açıklanan resmi enflasyonun yüzde 30’u aştığı, asgari ücrete yüzde 50 zam geldiği koşullarda, şirketin yüzde 11’lik zam teklifini kabul etmiyor.

Trendyol Express çalışanları, bugün itibariyle de birçok il ve ilçede kontak kapatırken, ülke geneline yayılan eylemde farklı pek çok şube önünde protestolar devam ediyor. İzmir’de de motorlu ve arabalı kuryeler,  eyleme katılarak kontak kapattı. Çiğli, Karşıyaka, Konak, Buca, Narlıdere gibi bir çok ilçeden iş bırakan yüzlerce kurye Bayraklı Smynra Meydanı’nda toplandı.