Son zamanlarda Bitcoin'de yaşanan rekor değerlenme insanları kripto paraları ilgisini arttırdı. Kimilerine göre kripto paralar balon ve güvenilmez olarak değerlendirilse de yatırımcıların ilgisi karşısında kripto para piyasası artmaya devam ediyor. Son olarak TRX coin hızlı bir yükseliş ile yatırımcısını sevindirdi. TRX Tron coin son 24 saatte en yüksek seviyesine ulaştı. Tron coin 24 saatte yüzde 30'dan fazla değer kazandı. Twitter'da da TT olan TRX Tron coin vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Peki TRX Tron coin nedir? TRX nasıl alınır? TRX coin ne kadar oldu?

TRX Tron coin nedir?

TRX Tron coin'e yatırım yapmak isteyenler TRX Tron nedir sorusunu sormaya başladı. İşte TRX Tron nedir sorusunun yanıtı;

TRX Tron coin kısaca tanımlamak gerekirse TRX Tron alt coin borsasında işlem gören bir kripto para birimidir. TRON (TRX), 2017'de Justin Sun tarafından Singapur merkezli, kâr amacı gütmeyen Tron Vakfı aracılığıyla kuruldu. Tron Foundation'ın 2017'deki ilk kripto para arzı (ICO) 100 milyar TRX yarattı ve toplam 70 milyon dolar topladı. TRON Protokolü, blockchain teknolojisini merkez alan bir işletim sistemini temsil ediyor. Bu sistemde geliştiriciler, akıllı sözleşmeler ve merkeziyetsiz uygulamalar (DApps) yaratabiliyor, özgürce yayınlayabiliyor, veri ve diğer içerikleri depolayabiliyor. TRON, ilk olarak Ethereum tabanlı bir token olarak yaratıldı. Ancak 2018'de kendi ağına geçti. ERC20 TRX tokeni sahipleri, bu tokenleri TRON ağındaki TRX dijital para birimi ile takas etti. Bunun ardından Ethereum tabanlı tokenler yok edildi. Aynı zamanda Torrent'in CEO'su olan Sun, 2020'de de Steem'i satın aldı.

TRX Tron nasıl alınır?

TRX alım satım işlemi birçok büyük yerli ve yabancı kripto para borsasından yapılabilmektedir. TRX işlemleri Paribu'nun yanı sıra, OKEx gibi yabancı kripto para borsalarından dayapılabilir.