Tunç Soyer’den ‘demokrasi vurgusu'

İzmir Kent Konseyi’nin yeni merkezinin açılış toplantısında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Konak Belediye Başkanı Batur, Konak Belediyesi Meclis üyeleri ve STK temsilcileri de katıldı

Güncel 06.10.2021 - 21:52 06.10.2021 - 23:04

“POPÜLİST SİYASETE KURBAN EDİLMİŞ DEMOKRASİ”

İzmir Kent Konseyi'nin yeni merkezinin açılışında konuşan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, " Yıllardır popülist siyasete kurban edilen demokrasimizin bu hizmet binası sayesinde İzmir Kent Konseyinin şehrimizde yerel demokrasinin gelişmesine katkı sağlayacağına inanıyorum. Popülist ve ayrıştırıcı siyasete kurban edilen demokrasiyi yeniden demokratik hale getirmek için çalışıyoruz. Bu anlamda İzmir Kent Konseyi’ne çok büyük bir önem veriyoruz. Böylece bu değerli yapıyı desteklemekle kalmıyor aynı zamanda kentimizin gelişimine de katkı sağlamış oluyoruz. Sizler bu binalara sığmadıkça bizler sizlere daha da fazlasını sunacağız. Demokrasinin ve ticaretin doğduğu topraklarda yaşıyoruz. Demokrasi bizim için yalnızca oy kullanma değil yaşamın her alanına dokunan bir yaşam biçimidir” dedi.

“ÇOK RENKLİLİK MESAJI”

Kent Konseyi Başkanı Senihe Nazik Işık,” Bu binayı bize kazandırdığı için Tunç Başkanıma teşekkür etmek isterim. Bizimle kurduğu ilişkiler çerçevesine kent konseyini yeniden ayağa kaldırmak için bize her aşamada elini uzattı. Bugün İzmir, sivil toplum kuruluşarı (STK) yeni bir mekân kazanmış oldu. Katılın birlikte yönetelim, gelin birlikte yürüyelim şiarıyla uzun yıllardır birlikte yürüyen kent konseyimizin bu mekanı dolduracak pek çok deneyimi var. Bu şehrin birçok çalışmayı akıl edip bize sunacak aynı zamanda bize yol gösterecek çok sayıda insanımızda var. Burada buluşacağımıza inanıyorum. STK’larımız bu mekanda çok çeşitli çalışmaları içinde imkan bulabilecekler. Uzun yıllar İzmir için katılımcılığı artırmak için hepimizin sesini ve nefesini buluşturmak için yeni merkezimize hoş geldiniz diyorum.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar