İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İçişleri Bakanlığı kararıyla Menderes Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Mustafa Kayalar için düzenlenen basın açıklamasına katıldı.

Efes Selçuk sokaklarına kadın eli değecek Efes Selçuk sokaklarına kadın eli değecek

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hakkında tutuklama ve yargı kararı olmaksızın İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Menderes Belediye Başkanı Mustafa Kayalar için düzenlenen basın açıklamasına katıldı. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Başkanlığı tarafından Menderes Belediyesi’nin önünde düzenlenen açıklamada sık sık “Mustafa Kayalar yalnız değildir”, “Hak hukuk adalet” sloganları atıldı. 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Bugün yine sözcüklerin boğazımıza düğümlendiği çok sıkıntılı bir gündeyiz. Haksızlığa uğramanın öfkesi içindeyiz. Son 20 yılda bu ülkede adalet çok hasar gördü. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin hiçbir döneminde hak hukuk adalet bu kadar değersizleşmedi. Halkın hukuka güveni kalmadı. Hukuk her partiden, her siyasi görüşten, toplumun her kesiminden her bireye ve kuruluşa eşit mesafede durmayı gerektirir. Hukuk adalet gerektirir. Daha ortada kanıtlanmış bir iddia, ortaya çıkmış bir yargı kararı yokken, üstelik tutuklama talebi bile söz konusu değilken belediye başkanı arkadaşımızın görevden alınması siyasi ve keyfi bir karardır. Elbette bir gün gerçekler ortaya çıkacak. Halkın iradesini entrikalarla alaşağı etmeye çalışan bu zihniyet hak ettiği yeri bulacak. Asla umutsuzluğa, yılgınlığa yer yok. Bugün burada milletvekili ve belediye başkanı arkadaşlarımızla huzurunuzdayız. Size söz veriyorum kardeşlerim; bize güvenen hiçbir İzmirlinin başını öne eğecek bir iş yapmayacağız. Görevimizin son anına kadar, son nefesimize kadar alnımız açık başımız dik İzmirlinin bize verdiği desteğe layık olmak için canla başla aşkla çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.