Türk Kızılay'ı çocukların hayalini gerçekleştirdi

Kızılay İzmir Şubesi, çöpten hurda toplayarak çocuklarının geçimini sağlayan Azize Kip’in 3 çocuğunun hayalini gerçekleştirdi. Sünnet olan çocukların en büyük hayali üstü açık arabayla gezmekti. Muhammed (6), Ayaz (4) ve Ali (1,5) sünnet kıyafeti giyerek üstü açık arabayla gönüllerince gezdi.

Güncel 21.09.2020 - 14:12 21.09.2020 - 14:12

Kızılay İzmir Şubesi, çöpten hurda toplayarak çocuklarının geçimini sağlayan Azize Kip’in 3 çocuğunun hayalini gerçekleştirdi. Sünnet olan çocukların en büyük hayali üstü açık arabayla gezmekti. Muhammed (6), Ayaz (4) ve Ali (1,5) sünnet kıyafeti giyerek üstü açık arabayla gönüllerince gezdi. Türk Kızılay’ı İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış ve ekibi de çocukların mutluluğuna ortak oldu. Anne Azize Kip “ Kızılay’a ve vesile olan bağışçılara çok teşekkür ederim çocuklarımın hayali gerçekleşti” diye konuştu.

Türk Kızılay’ı İzmir Şube Başkanı Kerem Baykalmış ise “İki yıldır aileye gerek maddi gerekse erzak yardımı yapmaktaydık, içinde bulunduğumuz pandemi koşullarında sünnet düğünü yapamıyoruz fakat Muhammed ve kardeşlerinin hayalini gerçekleştirmek ve bu özel günlerinde yanlarında olmak istedik” dedi. Üstü açık arabayla şehir turu atan çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@