İzmir'in tek "Uluslararası Tenis Turnuvası" olan "J5 İzmir Kültürpark ITF Junior Cup"a Türk raketler damga vurdu.

Kültürpark Tenis Kulübü’nün bu yıl üçüncü kez ev sahipliği yaptığı Uluslararası Tenis Federasyonu (ITF) World Tennis Tour Juniors J5 İzmir'de kortlarda heyecan fırtınası esti.

türk raketler başarı yenigün (1)

16 ülkeden 111 tenisçi katıldı

Kültürpark Tenis Kulübü'nün, Türkiye Tenis Federasyonu'nun katkılarıyla düzenlediği turnuvada Türkiye'nin yanı sıra İngiltere, Pakistan, Romanya, Hindistan, Malezya, Türkmenistan, Rusya, Slovakya, Macaristan, Fransa, Kazakistan, Bulgaristan, Özbekistan, Kuveyt, Sırbistan’dan 111 tenisçi 6 gün boyuncu olağanüstü performans gösterdi. Maçlar, tek kızlar, çift kızlar, tek erkekler ve çift erkekler olmak üzere dört kategoride oynandı.

Şampiyonluk gururu

U18 Milli Takım'ın İzmirli yıldızları kapışıldı U18 Milli Takım'ın İzmirli yıldızları kapışıldı

Deniz Turan ve Rana Bozdağ ile Deniz Dilek ve Duru Kuşçu, rakiplerini tek tek yenerek finale çıkma başarısı gösterdi. Final karşılaşmasında ise kupa, Deniz Dilek ve Duru Kuşçu'nun oldu. Sporcular ödüllerini Kültürpark Tenis Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Gülen Talia Ertuğ'un elinden aldı.

Çiftler şampiyonu Deniz Dilek ile Duru Kuşçu bu kez tek kızlar kategorisinde birbirlerine rakip olarak finale çıktı. Kıyasıya mücadele eden sporculardan Deniz Dilek setlerde sağladığı üstünlükle şampiyonluğunu ilan etti. Dilek'e kupasını Kültürpark Tenis Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yolcu takdim etti. 

Tek erkeklerde de yine Türkiye fırtınası esti. 6 gün süren turnuvada Mustafa Sancaklıoğlu ile Emirhan Bulut tüm rakiplerini yenerek finale çıkmaya hak kazandı. Sporcular 40 dereceye aşan sıcağa rağmen mücadeleyi hiç bırakmadı. Turnuvanın şampiyonu Emirhan Bulut oldu. Kültürpark Tenis Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Hande Ogan, şampiyonluk kupasını Bulut'a takdim etti. Çift erkeklerde ise Kemal Arda Karakaş ve Mehmet Onur Turgut finale kadar çıkmayı başardı. Finalde kupa Hindistan'dan Aryan Jit Singh ile Birleşik Krallık'tan Tom Dunlop çiftinin oldu. Finalistler ödüllerini Kültürpark Tenis Kulübü Başkan Vekili Murat Şener'in elinden aldı.

KTK Yönetim Kurulu Başkanı Tolga Şekercioğlu, Türk tenisçilerin korttaki başalarının tesadüf olmadığını söyledi. Disiplin ve çalışmayla birlikte kendilerine sunulan imkanların bu başarıda katkıda bulunduğunu söyleyen Şekercioğlu, "Uluslararası bir turnuvaya üçüncü kez ev sahipliği yapmak aynı zamanda Kültürpark Tenis Kulübü olarak alt yapımızın ne kadar güçlü olduğunu gösteriyor. Bu turnuva hem İzmir'in tanıtımına hem de Türk tenis sporunun gelişimin büyük katkı sunuyor. Türk sporcularımız bize büyük bir gurur yaşattı. Onları yürekten kutluyorum. 1941 yılında kurulan kulübümüzde yetiştirdiğimiz oyuncularımızla, tarihi misyonumuzu başarıyla sürdürüyoruz" dedi.

türk raketler başarı yenigün (2)