Türkbay, “Konak’ta marka belediyecilik...

Türkbay, “Konak'ta marka belediyecilik yapacağız”

CHP Konak Belediye Başkanı Aday Adayı Türkbay'dan açıklamalar.

Türkbay, “Konak'ta marka belediyecilik yapacağız”

CHP Konak Belediye Başkanı Aday Adayı Türkbay'dan açıklamalar.

Türkbay, “Konak'ta marka belediyecilik yapacağız”
06 Aralık 2018 - 09:08

CHP Konak Belediye Başkan aday adayı Avukat Mehmet Türkbay, İzmir'e ve Türkiye'ye örnek bir belediyecilik sergilemek için yola çıktığını ifade ederek, “Bu güne kadar Konak'a örgütün içinden bir aday gelmedi. Ben, örgütte uzun süre çalışmış birisi olarak, örgütle birlikte nasıl bir belediyecilik yapabiriliz noktasında aday adayı oldum. Konak'ta marka belediyecilik yapacağız” dedi

CHP Konak Belediye Başkan aday adayı Avukat Mehmet Türkbay, İzmir'e ve Türkiye'ye örnek bir belediyecilik sergilemek için yola çıktığını ifade ederek şöyle konuştu, “Partim bu güne kadar bana ne görev verdiyse yaptım. Daha iyisini, daha güzelini yaparım düşüncesiyle bu yola çıktım. Eğitimim, deneyimim buna müsait. Partililiğim asla tartışılmaz. Konak'ta marka belediyecilik yapacağız. İzmir'e ve Türkiye'ye örnek bir belediyecilik anlayışını hayata geçireceğiz. Projelerimiz hazır. Referandumun ve 24 Haziran seçimlerinin ardından rejim değişti. Parlamenter sisteme dönmemiz açısından üzerimize düşen ne varsa yerine getirmeye çalışıyoruz. Yerel seçimler bu bakımdan önemli. Referandumun ve 24 Haziran seçimlerinin bir rövanşı gibi. Yerel seçimlerde vatandaşlara güven vermemiz gerekiyor. Yerel seçimde vatandaşa güven verirsek, genel seçimi de kazanabiliriz. İktidara giden yol yerel seçimlerden geçer.”

KONAK'IN DOKUSUNA UYGUNUM

İzmir'in 8 bin yıllık tarihi olduğunu hatırlatan Türkbay, “İzmir laiktir, çağdaştır ve demokrattır. Kurtuluş Savaşı'nın başlayıp bittiği yerdir. İzmirli hoşgörülüdür, akıllıdır. Konak ise İzmir'in kalbidir. Konak'ın dokusuna uygun olduğumu düşünüyorum. Uzun yıllar siyaset yapınca oluşumlara iyi adapte oluyorsunuz. Bu güne kadar Konak'a örgütün içinden bir aday gelmedi. Ben, örgütte uzun süre çalışmış birisi olarak, örgütle birlikte nasıl bir belediyecilik yapabiriliz noktasında aday adayı oldum. CHP örgütü içinde toplumun her kademesinden insan var. Dolayısıyla örgütü tanıyan bir ismi aday gösterirseniz, partimiz başarılı olur. Genel Merkez, bu kez ince eleyip sık dokuyor. En doğru adayı göstereceklerine inanıyorum. Sonuçta adayımız 5 yıl boyunca partimizi temsil edecek. Gerekirse iktidarın baskısına boyun eğmeyecek. Aday, seçimi kazanacak ve partiyi layıkıyla temsil edecek” dedi.

BÖLGE MECLİSLERİ KURACAĞIZ

Konak'a yeni pazaryerleri kazandırmak için çalışmalar yapacaklarını ifade eden Türkbay, “Konak'ta özellikle kenar kesimlerde pazaryeri sıkıntısı var. İlçemize yeni pazaryerleri kazandırmayla ilgili çalışmalarımız olacak. Toplumun her kesimiyle iletişim kurmak istiyoruz. Konak'ı 8 bölgeye ayıracağız. Her bölgede Bölge Meclislerimiz olacak. Kararları ortak akılla alacağız. Konak'ta 113 mahallemiz var. Her mahallede bir belediye görevlisi olacak. Ben, her şeyi örgütümle yapacağım. Biz, birlikte olursak başarılı oluruz. Konak'ı ve örgütü tanıyorum. Ben, ölü dönem diye adlandırılan dönemlerde bile sahadaydım. Köklerimize sahip çıkarsak, koca çınar CHP dimdik ayakta durur” diye konuştu.

Mehmet Türkbay kimdir?

1955 yılında İzmir’de doğdum. 1974 yılında İzmir Ticaret Lisesi’nden ve İzmir Namık Kemal Lisesi’nden aynı zamanda mezun oldum. Ticaret Lisesi Diploması ile İktisadi Bilimler Akademisi’nde İktisat, Namık Kemal Lisesi Diploması ile İstanbul Üniversitesi’nde Hukuk okudum. Yedek Subaylığımda 2 yıl Askeri Hâkimlik yaptım. Halen avukat olan kızımla birlikte İzmir’de serbest avukatlık yapmaktayım. Urla’nın Bademler Köyü’nden evliyim. Avukat kızım doktora çalışması yapmakta, oğlum yurt dışında yüksek lisans yapmaktadır.
 

Siyasi hayatımda;

 SODEP, S.H.P.’de Kongre Delegeliği,
 3 dönem Konak İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği
 1992’de C.H.P. yeniden açıldığında Kurucu Disiplin Kurulu  Başkanlığı
 6 dönem İl Yöneticiliği
 İl Başkan Yardımcılığı
 2 dönem Kurultay Delegeliği
 1980 ihtilalinde devletin el koyduğu Tire ve Foça İlçe Binalarının  partimize kazandırılması için Genel Merkezin Avukatı olarak  davalar açtım. Tire ve Foça İlçe Binalarının tapularında Av.  Mehmet Türkbay imzası vardır.
  Bayındır Gezi Direnişine katılanların avukatlığını üstlendim
  1 dönem Narlıdere’den İl Genel Meclis Üyeliği
  Konak Belediye Meclis Üyeliği, grup sözcülüğü görevlerinde  bulundum.
 Halen Atatürkçü Düşünce Derneği Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği ve DİSK Emekli-Sen, Yüksek Disiplin Kurulu Üyeliği yapmaktayım.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türk taksi şoförü İsveç'te kahraman ilan edildi!
Türk taksi şoförü İsveç'te kahraman ilan edildi!
Göztepe'ye bir darbe daha
Göztepe'ye bir darbe daha