Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener listeye Ege Bölgesi'nden giren tek kadın cemiyet başkanı olurken Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut listeye giren ikinci Egeli isim oldu. Genel Kurulda tüzük değişikliği de yapıldı.


LİSTEDEKİ TEK KADIN
Geçen dönem Türkiye Gazeteciler Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olan Aydın Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Semra Şener listedeki yerini korudu. Başkan Şener, “Geçen dönem Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım. Değerli başkanımız bu dönemde de yönetimde olmamı istedi. Bana gösterdikleri teveccüh için çok teşekkür ederim. Gazeteci meslektaşlarımızın sorunlarına çözüm bulmak için çalışmaya devam edeceğim. Yönetimdeki bir kadın gazeteci olarak kadın gazetecilerimizin de sesi olacağım. Genel Kurulumuz meslektaşlarımız için hayırlı olsun.


BAŞKAN AKBULUT YENİDEN YÖNETİMDE
Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut, geçtiğimiz dönemde olduğu gibi bu dönemde de TGF yönetim kurulunda yer aldı. Muğla Gazeteciler Cemiyeti genel kurula, Başkan Süleyman Akbulut, Başkan Vekili Melih Kaşkar ile federasyon delegeleri Ferit Topaloğlu, Temel Irmak ve Kemal Sürgün ile katıldı. Başkan Akbulut, Muğla ilini bir kez daha TGF çatısı altında temsil etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerken, kendilerini göreve getiren delegasyona teşekkür etti.


İGC DEĞİŞİKLİĞE İTİRAZ ETTİ
Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Kuruluna katılan İzmir Gazeteciler Cemiyeti (İGC) yapılan tüzük değişikliğine itiraz etti. Federasyonun kurucuları arasında yeraldığına dikkat çeken İGC Başkanı Dilek Gappi, “Tüzük değişikliği yapılarak, maddelerin arasına genel başkanın iki dönemle sınırlı olan görev süresinin kaldırılmasını, on yıllarca başkanlık yapılmasının yolunun açılmasını kabul etmedik” sözleriyle sosyal medya hesabından bir açıklamada bulundu.


Yılmaz Karaca'nın başkanlığında oluşan TGF Yönetim Kurulu listesi şu isimlerden oluştu: 
Cafer Esendemir(Adana), Bayram Ekici(Nevşehir), Semra Şener( Aydın), Sezai Matur (Sakarya), Cemal İncesoyluer (Tokat), Rüstem Kaya Tepe(Mersin), Derya Akbıyık (Zonguldak), Levent Altun(Kocaeli), İbrahim Akkaya(Antalya), Necmi Işıksal(Tekirdağ), Mehmet Mücahit Ceylan (Diyarbakır), Süleyman Akbulut(Muğla),  Rasih Reşat (KKTC) , İlker Ülker (Çanakkale), Mehmet Aydın(Malatya) ve Ercihan Çakmak(Kırıkkale).