En huzurlu sahil kasabaları bir nebze olsun dinlenmek ve sakin bir hayat yaşamak için ideal yerlere sahip olmakla birlikte şehrin kalabalığından sıyrılıp küçük bir yere yerleşmek için de idealdir. Zamanı az da olsa rahatlatmak için ideal olan Türkiye’de pek çok sahil kasabası bulunmaktadır. Bu yerler size aradığınız inziva için uygun yerler olabilir; burada size huzur verecek pek çok yeri bulabilirsiniz. Uzun süre yaşamak ya da kısa bir tatil yapmak için sahil kasabası size uygun bir yer olabilir. Türkiye’de yer alan kasabalara bakabilir ve size uygun yerleri tercih edebilirsiniz. 

Tertemiz bir hava solumak, tüm negatifliklerden arınmak , sevecen ve sıcakkanlı halkın arasına karışmak için herkesin mutlaka listesinde olması gereken 5 sahil kasabası yazının devamında sizleri bekliyor.

Mutlaka gidilmesi gereken 5 sahil kasabası

Türkiye’de mutlaka gitmeniz ve havasını doya doya içinize çekmeniz gereken 5 sahil kasabası listesinde pek çok nokta bulunuyor.

  1. Çanakkale, Sokakağzı sahil kasabası mutlaka görmeniz gereken şirin bir kasabadır. Turistik yerlerin gürültüsünden uzak, huzurlu sahil şeridi, denize bakan evleri ve yazlık yerler aradığınızsa burası tam size göre! Market, hastane gibi temel ihtiyaçlar için kullanacağınız yerlerin elinizin altında olacağı bu bölge Assos’ta yer aldığı için gezip görebileceğiniz pek çok yer ile de sizlere sınırsız tatil imkanı sunuyor.
  2. Muğla, Köyceğiz belki de adını pek çok kez duyduğunuz şirin kasabalardan biridir. Muğla’nın en sakin yeri olan bu kasabanın her yerinden adeta huzur akıyor. Dükkanlar dahil 3’ten fazla katı olan bina bulunmayan bu bölge tüm beklentilerinize karşılık bulabileceğiniz bir yer. Huzurun mavi ile birleştiği bu kasabayı mutlaka ziyaret edin.
  3. Bodrum, Mazı sessiz sakin denilince akla gelen yerler arasındadır. Bodrum’a 1 saatlik yerde olan bu bölge doğayla iç içe ve eşsiz güzellikleri ile sizleri adeta kucaklıyor. Dağ başında inzivaya çekilmek istiyorsanız burayı mutlaka ziyaret edin! 
  4. Antalya, Çukurbağ masmavi Kaş’a 4 km uzaklıkta yer alır. Trekking ve kamp aktiviteleri yapmak istiyorsanız burayı tercih edebilirsiniz. 
  5. Aydın, Güzelçamlı Kuşadası kıyı şeridine 25 km mesafede yer alır. Tertemiz berrak sularıyla tanınan bu bölge eğlence yerlerine yakınlığıyla hem sakinlik hem de hareketlilik arayanlar için ideal!