Yeşilçam’ın emektar oyuncularının katıldığı onur ödülleri töreninde konuşan Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB) Başkan vekili Özkaya, her zaman sanatın ve sanatçının yanında olacaklarını söyledi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi (HBB), Antakya Kültür Derneği (ANSAM) Fotofilm tarafından bu yıl EXPO etkinlikleri arasında düzenlenen 9.Uluslararası Antakya Film Festivali başladı.

Vali Ürgen Alanından başlayan ve Atatürk anıtında son bulan kortej yürüyüşü ile başlayan film festivalinin onur ödülleri töreni Meclis Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlendi. Onur ödülleri törenine HBB Başkan Vekili Adnan Özkaya, İl Kültür ve Turizm Müdürü Hüsnü Işıkgör, ANSAM Başkanı Mehmet Oflazoğlu, Yeşilçam'ın emektar sanatçıları ve davetliler katıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan HBB Başkan Vekili Adnan Özkaya, 9. Uluslar arası Antakya Film Festivali'ni düzenlemenin gururunu yaşadıklarını söyledi.

HER ZAMAN SANATIN YANINDAYIZ

Her zaman sanatın ve sanatçıların yanında olmaya devam edeceklerini belirten Özkaya, "Bu sene 9. düzenlenen Uluslararası Antakya Film Festivali bugün başlıyor. 20 Aralık'a kadar sürecek olan festivalimizde Antakya kısa ve uzun metrajlı sinema filmlerine doyacak. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak her zaman sanatın ve sanatçının yanında olmaya devam edeceğiz." diye konuştu.

ANSAM Başkanı Mehmet Oflazoğlu'da, Uluslararası Antakya Film Festivalinin 9'uncusunu düzenlemenin onur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.