Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nden tüm katılımcılarına uyarı mektubu gönderdi. Mektuba göre ‘Üretimde 72 saatlik şalter kapatılması parzartesi saat 00.00dan itibaren başlayacak. İzmir'deki diğer OSB'lerden farklı olarak üretim harici ofis alanlarında elektrik kullanılabilecek.

sanayiciler-kalifiye-eleman-bulamıyor

ESRA AR SEYİRDEN- YENİGÜN ÖZEL HABER İran'dan gaz akışının tekrar başladığı haberlerini yalanlayan kaynaklar, "başlasa bile bu akışın sembolik düzeyde" olacağını öngörmüşlerdi. Bu öngörüyü doğrulayan en büyük kanıt ise bir biri ardına OSB’ler tarafından yapılan yazılı açıklamalar oldu.

İAOSB, İTOB ve Pancar OSB'nin ardından Kemalpaşa Organize Sanayi Bölgesi’nden de  tüm katılımcılarına uyarı mektubu atıldı. Mektuba göre, ‘Üretimde 72 saatlik şalter kapatılmasıyla ilgili  her hangi bir değişiklik yapılmayacak.  Ancak üretim harici ofis alanları kullanılabilecek.  Alınan bu karara uymayanlara cezai ve idari yaptırımlar uygulanacak’ denildi.

SANAYİ ÜRETİMİ DURACAK

BOTAŞ'ın doğalgaz kısıtlamasının ardından TEİAŞ elektrik kesintilerine gideceğini duyurmuştu. Organize sanayi bölgelerinde bu hafta 72 saatlik kesintiler olacak. 

Sanayideki enerji krizi gittikçe büyüyor. İlk olarak fabrikaların doğalgaz kullanımı yüzde 40 oranında kısıtlanırken, alınan son kararla 24 Ocak Pazartesi saat 00.00’dan itibaren Türkiye’deki tüm OSB’lere elektrik kısıntısı uygulanması yapılacak ve ülke sanayi üretimi en az 3 gün süreyle tamamen duracak

‘OLUMSUZ YANSIMALARI OLACAK’

Kemalpaşa OSB Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Porsuk, ‘Organize sanayi bölgelerinde şu anda bu süreci yönetmek, sanayicilerimizin üretim kayıplarını minimumda tutmak için olağanüstü gayret gösteriyoruz. Üretimin ve ihracatın ivmelendiği bir dönemde yaşanan elektrik kesintilerinin ekonomiye ve sanayi üretimine mutlaka olumsuz bir yansıması olacak’ şeklinde konuştu.

TEİAŞ TAKİPTE OLACAK

Alınan kararla tüm OSB’lerde aydınlatma ve ısınma amaçlı kullanılabilecek kadar enerji çekimine izin verildi. Belirlenen günlerde belirlenen rakamın üzerinde enerji çeken bölgelerin enerjisi TEİAŞ tarafından kesilecek ve cezai yaptırım uygulanacak

Gözden kaçırmayın

Dolar ve euroda artış devam ediyor Dolar ve euroda artış devam ediyor

WhatsApp Image 2022-01-22 at 22.22.10