İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, İzmir depreminde, 91 saat sonra enkazdan çıkarılan Ayda Gezgin'in, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.

Valilikten yapılan açıklamaya göre, Vali Köşger, Gezgin ve ailesini makamında ağırladı.

Kendisine çiçek takdim eden Ayda ve kardeşi Atakan ile sohbet eden Köşger, ders durumları ve sosyal yaşamları hakkında bilgi aldı.

vali köşger ayda yenigün (3)

Daha sonra koltuğunu devrettiği Atakan Gezgin'e dilek ve temennilerini soran Köşger, dilediği kurum amirine talimatlarını aktarabileceğini söyledi.

Bunun üzerine makam telefonuna Gençlik ve Spor İl Müdürü Murat Eskici'yi bağlatan Atakan, mahallelerine basketbol sahası yapılmasını istedi.

Baba Uğur Gezgin'den çalışma hayatı ve çocuklarının durumuyla ilgili bilgiler de alan Köşger, ziyaret sonunda misafirlerine çeşitli armağanlar sundu.

vali köşger ayda yenigün (2)

Öte yandan Köşger, Türkiye Büyük Millet Meclisinin (TBMM) 102'nci kuruluş yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Gözden kaçırmayın

Muğla'da orman yangınlarına hazırlık tatbikatı Muğla'da orman yangınlarına hazırlık tatbikatı

Köşger, mesajında, "TBMM'nin ilk Başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve kuruluşundan bugüne ebediyete irtihal eden tüm meclis üyelerini rahmetle anıyor, dünyamıza anlam katan çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum." ifadelerini kullandı.