Pandeminin ağır vurduğu sinema endüstrisi 2021'de toparlanarak pek çok iyi filmle sinemaseverlerin karşısına yeniden çıktı. Ancak iyi filmler kadar kötü filmler ya da eleştirmenlerin pek beğenmediği yapımlar da bunlar arasındaydı. 

The Power of the Dog, Spencer, Fransız Postası (The French Dispatch), Paralel Anneler (Madres Paralelas), Dune: Çöl Gezegeni (Dune) gibi hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden olumlu yorumlar alan yapımların yanı sıra heyecan yaratmayan filmler de vardı.

Variety'nin sinema editörleri Owen Gleiberman ve Peter Debruge yakın zamanda bu yıl en beğendikleri filmleri listelemişti. Bu listede öne çıkan filmler Spencer ve Jockey olmuştu. 

Gleiberman ve Debruge bu kez en beğenilmeyen filmleri listeledi. Hollywood'un genç yıldızlarından Tom Holland'ın başrolde oynadığı Cherry ve Anne Hathaway'le Ben Kingsley'nin rol aldığı Locked Down dikkat çekti.

Locked Down ayrılmaya karar veren bir çiftin zorunlu karantina sırasında şaşırtıcı biçimde yeniden yakınlaşmasını konu alırken Cherry de Irak'tan dönen eski bir ordu doktorunun yaşadığı travma sonrası stres bozukluğunu anlatıyor.

Listeler şu şekilde:

Owen Gleiberman'ın seçtiği en kötü 5 film

1. Cherry

2. Music

3. Benedetta

4. C'mon c'mon 

5. Penceredeki Kadın (The Woman in the Window)