- G:

İzmir Etkinlik Haritası - 1 Aralık 2023

Yenigün TV’den herkese merhabalar! Bugün sizlere önümüzdeki hafta İzmir’de hangi etkinliklerin olacağından bahsedeceğiz. Tiyatrodan sergiye ve hatta vizyondaki filmlere kadar pek çok kültür-sanat aktivitesini birlikte keşfedeceğiz. İşte ayrıntılar...

Haktan Yağız Akçay
Haktan Yağız Akçay Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Yenigün TV’den herkese merhabalar! Bugün sizlere  önümüzdeki hafta İzmir’de hangi etkinliklerin olacağından bahsedeceğim. Tiyatrodan sergiye ve hatta vizyondaki filmlere kadar pek çok kültür-sanat aktivitesini birlikte keşfedeceğiz. Dilerseniz sözü çok fazla uzatmadan başlayalım!

Ufak bir not ekleyelim: Bugün bahsedeceğimiz etkinlikler, 2 Aralık ve 8 Aralık 2023 tarihlerini kapsayacak.

1. Küçük Prens – Müzikli Danslı Tiyatro

Antoine De Saint Exupery'nin yazdığı ve dünya edebiyatının önemli eserleri arasında sayılan "Küçük Prens" oyunu, Baykuş Çocuk Tiyatrosu tarafından İzmir Alsancak Gazi Ortaokulu Tiyatro Sahnesi'nde izleyiciyle buluşmak üzere sahneye konuluyor.

Etkinliğe dair bilgiler:

02 Aralık 2023, Cumartesi, 13:00
Alsancak Gazi Ortaokulu Sahnesi
Oyun Süresi: 50 dakika 
Bilet Fiyatı: 100 lira
Etkinlik, 3 yaş ve üzeri için uygundur.

2. Çılgın Zamanlar

Ünlü oyuncular Hakkı Ergök, Kemal Başar ve Zeynep Gülmez'in başrollerini paylaştığı; Sam Bobrick'in dünyaca ünlü komedisi Türkiye'de ilk defa sahneleniyor. Miles, otuz yıl süren evliliğini yarı yaşındaki bir kadınla sonlandırıp her şeye sahip gibi görünüyor: çekici bir eş, başarılı bir iş, güzel bir ev ve mutlu bir kız. Ancak altı ay sonra genç ve çekici karısı tarafından terk edilir, iş ortağı tarafından dolandırılır, kızının evliliği sarsılır ve ayrıca eski karısı, genç sevgilisiyle birlikte yaşamak için eski daireyi satın almak ister.

Etkinliğe dair bilgiler:

02 Aralık 2023, Cumartesi - 20:00
Güzelbahçe Kültür Merkezi
Bilet fiyatı: 250 TL
2 perde – 120 dk

3. Üç Büyükler Konseri

Barış Manço, Cem Karaca ve Tanju Okan şarkılarından oluşan "Üç Büyükler" Konseri, Teyfik Rodos'un etkileyici yorumu, Zafer Çebi ve Orkestrası eşliğinde ve Kürşat Başar'ın anlatımıyla hayranlarıyla buluşuyor. O dönemlere birlikte yolculuk yapacağımız ve nostaljinin esintisinin hissedileceği bu konser, yoğun talep üzerine 2 Aralık Cumartesi gecesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi'nde gerçekleşecek.

Etkinliğe dair bilgiler:

02 Aralık 2023, Cumartesi, 20:00
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
Etkinlik ücretsiz.

4. Dolu Kadehi Ters Tut Konseri

2014 yılında Uğurhan Özay ve Mürsel Oğulcan Ava tarafından kurulan, yerli alternatif sahnenin sevilen isimlerinden Dolu Kadehi Ters Tut, ülkenin dört bir yanında önemli mekanlarda büyük ilgi gören konserlere imza atarak, kariyerlerine hızlı ve güçlü adımlarla devam ediyor. Bağımsız bir yol izleyen ikili, milyonlarca dinleyiciye ulaşarak Türkiye'nin en çok dinlenen sanatçıları arasında kendine sağlam bir yer edindi.

Etkinliğe dair bilgiler:

02 Aralık 2023, Cumartesi, 22:00
Hangout PSM
Bilet fiyatı: 450 lira

5. Dünya Koro Müziği Günü Özel Konseri

Dünya Koro Müziği Günü kapsamında 3 Aralık 2023 Pazar günü, İzmir’de faaliyet gösteren birbirinden değerli 22 çoksesli koro performanslarıyla Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezinde dinleyicileri ile buluşacak. 3 Aralık Pazar günü 12.00 – 19.00 saatleri arasında üç oturumda gerçekleştirilecek konserlere katılım ücretsiz olup, salon kapasitesi kadar seyirci alınacaktır.

Etkinliğe dair bilgiler:

03 Aralık 2023, Pazar, 12.00 – 19.00
Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi

6. Performans İzmir’23

30 Kasım - 3 Aralık 2023 tarihleri arasında Basmane, Ege Mahallesi, Kemeraltı ve Tepecik sokaklarında İzmirlilerle buluşacak olan Performans İzmir, "23 gösterilerinde bu yıl; performans sanatçıları, modern dansçılar, folklorik dansçılar, sokak tiyatroları, akrobasi, pantomim gibi birçok sanat dalından performanslarla İzmirlilerin karşısına çıkacak.

Etkinliğe dair diğer bilgiler:

2 Aralık 2023 Cumartesi 19.00 Ege Mahallesi Nefes / Tiyatro Oyunu
2 Aralık 2023 Cumartesi 20.00 Ege Mahallesi Bir Akşam Üstü / Tiyatro Oyunu
3 Aralık 2023 Pazar 17.00 Basmane Pantomim /Performans
3 Aralık 2023 Pazar 17.30 Basmane Neşet Ertaş Gibi / Müzikal Oyun
3 Aralık 2023 Pazar 18.30 Basmane Latin Dans Gösterisi

7. “Külden Medeniyete Kültürpark” / Fotoğraf Sergisi

Sıradaki sergi İzmir’in değişimi ile alakalı. Kentlerin görünümlerine ilgi duyan kişiler için şahane bir etkinlik olabilir. Serginin girişi, yangın öncesindeki İzmir'in ticaret ve kervan fotoğrafları ile açılır. İzmir'in geçmişine dair büyüleyici anılara ışık tutan fotoğraflardan sonra, 2 No'lu salonda İzmir'in kurtuluşu, yangın dönemi ve yangın sonrasındaki toparlanma süreci, Fuar fikri, 9 Eylül panayırı ve fuar inşasıyla ilgili çalışmalarla devam eder.

Salon ve koridorlarda, fuarın kapılarından başlayarak yeni üretimler ve koleksiyon fotoğrafları sergilenir. Kapılar, havuzlar, göller, lunapark, paraşüt kulesi, fuar açılış törenleri ve heykellerin yer aldığı koleksiyon fotoğrafları ile birlikte, İzmir'in halkının paylaşabileceği anı fotoğraflarının bulunduğu bir anı köşesi yer alacaktır. Ayrıca, televizyonlarda multimedya gösterisi ve sürekli olarak gösterilen özel çalışmalar arasında 3 boyutlu Kültürpark görüntüleri de bulunmaktadır.

Etkinliğe dair diğer bilgiler:

Ziyaret Saatleri: Hafta içi 09.00-18.00, Hafta sonu 10.00-18.00
Ücretsiz.

8. Yeniden Sinematek

Sırada 93 ve 94 yıllarında Jüri Özel Ödülü, En İyi Aktris, En İyi Görüntü Yönetimi, En İyi Kurgu ve En İyi Avrupa Filmi ödüllerini alan bir filmin gösterimi var. İzmirlilerin aşina olduğu Yeniden Sinematek farklı ilçelerde yayınlanmaya başladı. TROİS COULEURS: BLEU yani Türkçe adıyla Üç Renk: Mavi isimli yapım 3 Aralık 2023 tarihinde İzmir Sanat’ta yayınlanacak. Filmin konusu ise şöyle:

Üçlemenin ilk filmi olarak karşımıza çıkan bu yapım, Julie'nin müzisyen kocasını ve kızını bir trafik kazasında kaybetmesini konu alır. Julie'nin önünde iki seçenek vardır: ya geçmişin gölgeleriyle yaşayacak ya da şimdiyi kullanarak yeni bir hayat kuracaktır. Julie, yaşama sarılmayı ve yeni bir hayat inşa etmeyi seçer. Ancak özgürlük, kolayca elde edilen bir kavram değildir. Acı veren hatıralardan, geçmişten uzaklaşarak tam anlamıyla özgürleşmek, kolay bir süreç değildir. Julie'nin karşısına çıkacak olan yol zorlu ve çetin olacaktır; çünkü kendi içsel zorluklarıyla yüzleşmek zorunda kalacaktır.

9. Ezginin Günlüğü Konseri

‘İnsan Sever Bir Kere’, ‘Eksik Bir Şey’, ‘Ebruli’ gibi unutulmaz şarkılarıyla tanınan Ezginin Günlüğü, dinleyicileriyle buluşmaya devam ediyor. Siz de bu muhteşem geceyi Ezginin Günlüğü ile birlikte geçirerek eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz.

Etkinliğe dair bilgiler:

Bilet fiyatı: 120 lira
06 Aralık 2023, Çarşamba, 22:00
Hayal Kahvesi İzmir

Bu hafta vizyona giren filmler:

Yoğun bir haftayı geride bırakırken sinema dünyasında neler olup bittiğini merak ediyor olabilirsiniz. Bu hafta vizyona giren filmler, sinema salonlarında izleyicilerle buluşmaya hazır.

  • Ölümlü Dünya 2

Yönetmen koltuğunda Ali Atay’ın oturduğu Ölümlü Dünya 2, bugün vizyona girdi. Serhan, doğurmak üzere olan Begüm ile karşılaştığı yeni hayata alışmaya çalışır. Serbest ise hayatında bir kadının eksikliğini fark eder. Gazanfer, maskesini düşürmüş ailesini örgüte karşı bir arada tutmaya çabalar. Ancak Zafer örgütün eline düştüğünde her şey alt üst olur. Oğluna ulaşmak isteyen Gazanfer, yardım için eski bir dostuna başvuracaktır. Mermer ailesi, çocuklarına kavuşmak için son bir operasyona girişir.

  • Nasreddin Hoca 2: Dinozorlar Çağı

Nasreddin Hoca ve çocuklarının yaşadığı şehre, bir dinozor araştırma ekibi ziyarete gelir. Ekip üyesi Selim, kötü niyetli kişilerden uzaklaşmaya çabalarken yanlışlıkla kendini dinozor çağında bulur. Cemil ve arkadaşları, kalan dinozor yumurtasını keşfederler ve içinden çıkan bebek T-Rex ile yüzleşirler. Bebek T-Rex'e sahip çıkma ve Selim'i kurtarma görevi onları beklemektedir. Çocuklar, Nasreddin Hoca'nın rehberliğinde, Selim'i bulmak ve T-Rex'i doğru zamana ulaştırmak için riskli ve keyifli bir serüvene atılır.

  • Kara Cuma

Kara Cuma isyanı trajik bir şekilde sona erdiğinde Şükran Günü'nü esin kaynağı alan esrarengiz bir katil, bu özel bayramın doğduğu Plymouth, Massachusetts'te karanlık bir atmosfer yaratır. Bu kasabada pek de iyi bir ün kazanmamış olan katil, terör estirerek olayların seyrini değiştirir.

Vizyondaki filmlerle ilgili detaylı bilgilere buradaki yazımızdan erişebilirsiniz.

01 Ara 2023 - 19:19 İzmir- Tv Yenigün

Mahreç  Nedim Kirtiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazete Yenigün Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazete Yenigün hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gazete Yenigün editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazete Yenigün değil haberi geçen ajanstır.