ABD merkezli perakende zinciri Walmart, sanal ürünler satmak için Aralık ayı sonunda ABD Patent ve Marka Ofisi'ne birkaç ticari marka başvurusunda bulundu.

Şirket ayrıca, başka bir başvuru dosyasında kendi NFT'leri ve kripto para birimini geliştireceğine işaret etti.
Amerikan perakende devi Walmart, özellikle 'metaverse' platformlarında sanal ürünler satmak için Aralık ayı sonunda ABD Patent ve Marka Ofisi'ne (USPTO) ticari marka başvurusunda bulundu. Şirket ayrıca, başka bir başvuru dosyasında NFT ve kripto para birimi geliştirdiğine işaret etti. Avukat Josh Gerben, yapılan ticari marka başvurularının oldukça ayrıntılı olduğuna dikkat çekti.

Aksam.com.tr'nin Engadget'tan aktardığı habere göre; bir Walmart sözcüsü, şirketin yeni teknolojilerin perakende alışveriş deneyimini nasıl etkilediğini sürekli araştırdığını ve bu sürecin bir parçası olarak rutin biçimde ticari marka başvurularında bulunduğunu ifade etti. Dolayısıyla Walmart, henüz resmi olarak NFT ve kripto para pazarına giriş yaptığını doğrulamadı.

Gözden kaçırmayın

Elektriğin ‘ilacı’ rüzgâr ve güneş olacak Elektriğin ‘ilacı’ rüzgâr ve güneş olacak


BİRÇOK BÜYÜK MARKA, 'METAVERSE' PLATFORMLARINA YÖNELİK HAMLELER YAPTI


Diğer yandan; Facebook, gerçeğe yakın sanal dünyalar oluşturma konusundaki odağını daha iyi yansıtabilmek adına şirket adını 'Meta' olarak değiştirdiğinden bu yana birçok büyük marka, 'metaverse' platformlarına yönelik hamleler yaptı. Adidas, Nike ve GAP gibi pek çok marka, NFT satışı yapmaya başladı.