Yangın riskine karşı zeytin üreticisi bilinçlendirildi

Ayvalık Belediyesi, Ayvalık Kent Konseyi ve TEMA Vakfı'nın ortaklaşa düzenlediği forumda;son yıllarda artan olası yangın risklerine karşı ne kadar, hangi imkanlarla hazırlıklı sorusuna yanıt arandı.

Yerel 17.09.2021 - 09:53 17.09.2021 - 10:03

Zeytin üreticilerinin yoğun katılım gösterdiği, karşılıklı soru ve cevap şeklinde yürütülen forum büyük ilgi gördü. Foruma katılan zeytin üreticileri, forumdan memnun kaldıklarını aldıkları eğitimle bundan sonra daha bilinçli ve dikkatli davranacaklarını dile getirdiler.

Sakarya Mahallesi’ndeki, mahalle bahçesinde düzenlenen foruma Ayvalık Orman İşletme Şefi Deniz Meltem, Ayvalık Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Murat Güler, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Ayvalık İtfaiye Amiri Ahmet Yalvaç, Ayvalık Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı’ndan Sinan Avcı, STK temsilcileri ve zeytin üreticileri katıldı.

Yangın Riskine Karşı Zeytin Üreticisi Bilinçlendirildi (3)

Felaketler kapıyı çalmadan zeytinliklerin ve diğer tarım alanlarının risklerden nasıl ve ne ölçüde korunduğu, üreticilerin üzerine düşen sorumluluklar, mevzuatta karşılaşılan zorluklar, karşılıklı soru cevap şeklinde gerçekleşen forum amacına ulaştı.

Yangın Riskine Karşı Zeytin Üreticisi Bilinçlendirildi (2)

Yorumlar