İYİ BAYRAMLAR
Ahmet Bülent GÖKSEL

Ahmet Bülent GÖKSEL

İYİ BAYRAMLAR

05 Temmuz 2016 - 00:00

Şimdi kimin seslendirdiğini tam olarak hatırlamıyorum ama bir dönemin en popüler şarkılarından biriydi.

Sıcak,

Çok sıcak,

Dahada sıcak olacak

Bu gece...

Diye devam eden bir şarkı. Son zamanlarda  yaşadığımız günleri onun kadar iyi ifade edecek başka bir şey bulamadığım için bu şarkıyla başladım yazıma.

Gerçekten, her bakımdan sıcak hem de çok sıcaktı son günler. Geceleri sağdan sola, soldan sağa, dön Allah dön. Uyumak mümkün olmadı. Klimayı çalıştırınca hasta olma ihtimali, çalıştırmayınca uyuyamama gerçeği. Hadi yazlığa gidelim de bir parça serinleyelim dedik. Oraları da sıcaktan nasibini almış. Yaprak kımıldamıyor. Uykusuz bir hafta geçirdik velhasılı kelam.

Ama uykularımızı kaçıran tek etmen hava sıcaklığı değildi. Ülkemiz terör saldırıları bakımından da en sıcak günlerini, yaşadı, yaşıyor. Hainler, hükümetin son atakları ile  turizmde işlerin bir nebze düzeldiğini görür görmez, bu gidişi baltalayabilecekleri  en kritik noktada, havaalanında darbeyi indirdiler. 

Siyasette de sıcak günler doludizgin daha da ısınmaya doğru gidiyor. MHP’de sular bir türlü durulmuyor. Mahkeme üstüne mahkeme. Bir taraf kongre yapacağız diyor, diğer taraf olmaz yaptırmam diye direniyor.

Ana muhalefet partisi dış görünüş itibariyle sorunsuz gibi gözükse de, orada da sıcak günlerin kapıda olduğu dedikoduları yaygın. Hatta sıcak bir yana, ısının suları kaynatacak dereceye kadar yükseldiği de konuşulanlar arasında.

Dünyada da hararet giderek yükseliyor. İngiltere’de yapılan plebisit sonucu, hiç de beklenen gibi çıkmadı. İngiltere, Avrupa Birliği'nden ayrılma kararı aldı. Bu kararın kısa, orta ve uzun vadedeki sonuçlarını bekleyip göreceğiz. Ama bu sonuçların Avrupa için ekonomik açıdan pek de iç ferahlatıcı olmayacağı ortada. Eh onlar hapşırırsa biz nezle olacağımıza göre …

ABD’de başkanlık seçimi çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Adaylardan birisi fena halde ırkçı  ve yabancı düşmanı. Seçildiği  takdirde dünyadaki dengelerin bugünkü gibi kalmayacağına kesin gibi bakılıyor. Uluslararası ilişkiler uzmanı arkadaşlar, ABD başkanlık seçimi sonrasını  tahminde güçlük çektiklerini söylüyorlar. Yani okyanusun öteki tarafı da sıcak.

Herneyse, bırakalım biz bütün bunları bir tarafa. Bugün bayram. Bayramlar biraraya gelme, dargınlıkları unutma ve elele verme zamanlarıdır. Biz de kötülükleri unutup birbirimizi sevmeye odaklanalım. 

Elele verirsek belki hararet azalır. Daha kolay nefes alıp, daha rahat uyuruz.

Tüm okurlarımın bayramını en içten dileklerimle kutlar, daha sağlıklı, daha mutlu daha sorusuz bir yıl dilerim. 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum