Haziran kiraz mevsimidir
Ahmet ÖZSOY

Ahmet ÖZSOY

Haziran kiraz mevsimidir

05 Temmuz 2018 - 07:45

Seçim öncesi Sayın Kılıçdaroğlu ayaküstü çok ilginç bir güzelleme yapmıştı.

Anımsayalım ama soralım yine de; bu güzelleme laf olsun diye mi, yoksa olası CHP iktıdarı düşünülerek mi yapıldı?

“ Haziran güzel bir ay. Aydınlığın en fazla olduğu aydır. Haziranda agaçlar çiçeğe durur, kirazların bol olduğu bir aydır.   Haziranın bir başka özelliği, iyilerin galip geldiği kötülerin yenildiği bir aydır. Biz haziranı böyle görüyoruz.»

Sayın Genel Başkanın laf olsun diye konuşmayacagını  CHP' nin ve M. İnce`nin tek başına iktidarı olasılığının hiç olmadığını düşünürsek Sayın Kılıçdaroğlu`nun bu düşüncesi hala geçerli mi diye sormak isterim.

Haziran halkın çoğunluğunun istemlerini dile getirdi. Kiraz ağaçları çiçeklendi. Halkın terazisi bahaneye hiç yer bırakmadan doğruyu gösterdi görmek isteyene. Sayın İnce CHP`de gerçekten bir rüzgar estirdi. İnsanların coşkusunu alevlendirmek için açıklayamayacağı şeyler de söyledi ( Amerikalıların FETO dosyası hakkında söyledikleri gibi.) Ama Kılıçdaroğlu açıkladı. İnce'yi ters köşeye yatırdı. Muharrem İnce seçimlerde: Ola ki kazanamadım Sayın Kılıçdaroğlu'nun karşısına asla aday olmam. İsterse yardımcı olurum, gel danışman ol derse danışman olurum. Ama yanlışını söylerim. Karşı karşıya gelmem. Ben vefalı bir insanım“ demişti.

 

Oysa dün Kılıçdaroğlu ile  yediği yemek sonrası yapılan açıklamada: "Sayın Genel Başkan'a büyük bir devlet adamlığı yaptığını İYİ Parti'ye 15 vekil gönderdiğini, rakip olan beni aday göstererek devlet adamlığı yaptığını, bunu devam ettirmesi gerektiğini söyledim. Kendisine benim genel başkan olabileceğimi, kendisinin onursal başkan olabileceğini, bu çalışmaları onursal başkan olarak sürdürebileceğini, benim de partiyi genel başkan olarak seçimlere hazırlayabileceğimi söyledim. Kendisi bir yanıt vermedi. Kılıçdaroğlu ile bir kurultay yarışı içine girmeyeceğim" diyerek bu kez kendisi Sayın Kılıçdaroğlu'nu ters köşeye yatırmayı denedi.

Hani nerde vefa diye sormak gerekmiyor mu Sayın İnce`ye?

Ama yaptığı çok akıllıca çünkü direk olarak Kılıçdaroğlu'nu karşısına almıyor. Biraz dostca biraz tehditvari çekilip meydanı bırakmasını istiyor.

CHP örgütü bu işi sayın İnce`nin istediği doğrultuda çözer mi?

Orası çok şupheli.

Bu iş estirilen fırtına ile olmaz, miş gibi yapmakla hiç olmaz.

Sayın İnce ve Kılıçdaroğlu farklı yapılardan destek alsa da birbirlerinden hiçbir farkları yok.

Çunku CHP`deki sorun baskanlik sorunu değildir.

CHP önce nasıl bir parti olduğuna karar vermelidir.

Sol değildir, sosyal demokrat değildir, halkçı hiç değildir. Sağ muhafazakar seçmene göz kırpmakla da iktidar olunacağını düşünmek hayalden öte bir şey değildir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum