İzmir İYİ olacak mı?
Ahmet ÖZSOY

Ahmet ÖZSOY

İzmir İYİ olacak mı?

23 Aralık 2017 - 11:04

İYİ Parti il yönetimi nihayet açıklandı.

Neredeyse bir aydır süren il binası tadilatı hala pek bitecek gibi görünmüyorsa da partiye olan ilginin gerçekten şaşırtıcı olduğunu söylemek isterim.

Bu ilgi her yeni partiye gösterilenden şimdilik biraz daha fazla gibi.

Tabii ki bu heyecan ve ilgiyi sürdürebilmek kolay değil onu da zaman içerisinde toplumun sorunları konusunda sunduğu çözümleri ve olaylara bakışı ile göreceğiz.

Gelelim tanıtım toplantısına.

Başkan ULUPINAR tanıtım toplantısı için oldukça güzel bir organizasyon yapmış; her şeyden önce il yönetim kurulu tanıtımındaki bu güzel organizasyon nedeni ile kutlamak isterim.

İl Yönetim Kurulu üyelerinin çeşitli mesleklerden ama oldukça tecrübeli isimlerden oluştuğu belli oluyor.

Gençlik ve Kadın üye sayısı da hiç de azımsanmayacak bir düzeyde.

Buraya kadar her şey olumlu ama gelelim Sayın Ulupınar’ın konuşmasına.

“Siyasette tıkanıklık ve kendi taraftarlarını diri tutmak için diğerlerini hasım, rakip veya düşman görme stratejisi bu ülkeye iyilik etmemekte” diyordu.

Katılmamak elde değil.

Ama partinin ilk kurulma ve duyurulma aşamasında elini taşın altına koyan bazı isimlerin partinin hiçbir organında yer almaması gerçekten bu konuda ne denli samimi olunduğu konusunda soru işareti yaratıyor.

Partinin kuruluş aşamasında MHP’den gelen veya oradaki ayrışmadan doğan bir tepki nedeniyle bir araya gelenlerin kurduğu ve ‘ikinci bir MHP olacak’ eleştirileri kamuoyunu oldukça meşgul etti.

Her ne kadar Sayın AKŞENER ve Sayın Ulupınar bu konuda “toplumun tüm kesimlerine açık olduklarını ’ MHP’nin devamı’ olmayacaklarını” söyleseler de tanıtım esnasında salondaki birkaç ismin bozkurt selamı ile dikkat çekme çabaları  Gerek Akşener gerekse Ulupınar’ın  ‘MHP’nin devamı değiliz’ çabalarını boşa çıkartacak gibiydi.

Demek ki İYİ partide bazı kişiler hala farklı bir partide olduklarını anlamamış ya da bu partiyi MHP’lileştirmek istiyorlar.

Tanıtım toplantısında dikkatimi çeken bir diğer olay da, bazı üyelerin mazereti nedeni ile katılamaması (ki bu gayet doğal) bazı üyelerin ise böyle önemli bir toplantıya mazeretsiz katılmamalarıydı. Doğrusunu isterseniz, ismini okuduktan sonra salonda boş gözlerle üyesini arayan Sayın Ulupınar’ın o an yerinde olmak istemezdim.

Seksen beş kişilik ekip kurmak kolay değil. Aradan sıyrılmış, gerçekten bu görevin yükünü taşıyamayacak kişilerin olduğu belli oluyor. Sayın Ulupınar’ın konuşmasının son bölümlerinde  “Çağın gereklerine uyum sağlayamayan teşkilat ve üyelerimizi erken tespit edip, ona göre tedbirlerimizi alacağız….nazik bir şekilde izin istenecek”  sözleri ile bu tür disiplinsizliklere gerekli uyarı da yapılıyor.

İzmir yönetimine büyük bir şevkle talip olduk diyen Sayın Ulupınar’dan şimdi İzmir ile ilgili düşüncelerini bekliyoruz. Eski Bir Belediye Başkanı olarak bu konuda söyleyecek çok sözü olmalı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum