Kaynayan kazana siyasetçi desteği
Ahmet ÖZSOY

Ahmet ÖZSOY

Kaynayan kazana siyasetçi desteği

10 Ağustos 2017 - 10:05

Siyaset yine birbirinden farklı ama hepside bu ülkeyi bir adım daha geriye götürecek ya da zor durumlara düşürecek açıklama ve olaylarla kaynamaya başladı.

Bir yanda her şeyi çok bilenler, bir yanda ben varsam her şey tamam diyenler, bir yanda yalakalar adeta yarış halinde.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize’de yaptığı konuşmada çok önemli bir mesaj verdi.

Mesaj AK Partililere olsa dahi bence tüm partiler, tüm yöneticiler için geçerli.

Ne diyordu Cumhurbaşkanı: “AK Parti teşkilatlarında görev alacak kişilerin, şu bakanın, bu milletvekilinin, filanca grubun, falanca yapının adamı değil, davanın ve milletin adamı olması şarttır. Bir kez daha altını çizerek ifade ediyorum; davası olmayan ve bulunduğu yerde milletimizin tamamını kucaklayamayan hiç kimse AK Parti’de yöneticilik yapamaz.”

Sayın Cumhurbaşkanın söylemini girizgâh olarak kabul edip olaylara bakalım çünkü bu olayların tümüne yanıt yukarıdaki paragrafın içerisinde.

AK Partili A. Oğan’dan başlayalım.

CHP’li Akaydı’nın OHAL uygulamalarına karşı çıkan Oğan; “Bu halk bir devrim yaptı. Vesayet sistemini bitirdi. Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz. Beğenin beğenmeyin, bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır”.Diyerek yüksek bir ego ile tepkisini göstermeye çalıştı ama söyledikleriyle de AK Partiye karşı bir cephe açılmasını buradan Atatürk düşmanlığına, Cumhuriyet düşmanlığına kadar suçlamalara maruz kalınacak bir yolu açtı.

Her ne kadar Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim Türkiye Cumhuriyeti'nden başka devletimiz yoktur. Kim ne derse desin hikaye!"

Başbakan Yıldırım; “Türkiye Cumhuriyeti devleti, 29 Ekim 1923'te kuruldu” dese de Oğan’ın sözlerinin açtığı yara kolayca kapatılacak gibi değil.

CHP’li Mustafa Akaydı’nın söylemleri de toplumun geniş bir kesimini incittiği gibi, Darbe sorumluluğundan sıyrılmak isteyen FETÖ’cülere anlamlı bir destek gibi oldu.

Elbette Sayın Kılıçdaroğlu’nun ‘Kontrollu Darbe’ söyleminden sonra, Akaydı'nın 'O ölen 250 vatandaşımızın katili devlettir. Bunu açık açık bir vekil olarak söylüyorum' sözleri, CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman BUDAK tarafından; "O, şahsını bağlar. 15 Temmuz ile ilgili benim ve partimizin görüşü şudur: 15 Temmuz'da hain bir kalkışma vardı, halkımız tarafından bu kalkışma önlendi" diyerek geçiştirilse de; darbeyi kabul etmeyen, darbecilere kucak açan ülkelere adeta bir can simidi oldu.

Bu sözlere mal bulmuş mağribi gibi hangi yabancı ülke atılmaz ki?

 

 

 

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum