Muhalefet anca bu kadar abartılırdı
Ahmet ÖZSOY

Ahmet ÖZSOY

Muhalefet anca bu kadar abartılırdı

23 Kasım 2017 - 10:01

Muhalefet anca bu kadar abartılırdı

NATO  olayını hemen herkes duydu.
Olayın duyulması ile birlikte toplumun tüm kesimlerinden gelen tepkiler de ‘söz konusu vatan ise gerisi teferruattır’ dercesine toplumsal bir birlikteliğin işaretlerini verdi.
Olaydan çok kısa süre sonra NATO yetkililerinden peşpeşe özürler gelmeye başladı.
“Uzun yıllardır birlikte çalışıldığından, Türkiye’nin NATO için önemli olduğundan” bahsedilmeye başlandı.
Elbette olayla ilgili ileri sürülen gerekçeler, ‘özrü kabahatinden büyük’ sözünün ne denli geçerli olduğunu açıkca gösterdi.
Tabii ki bu özürler NATO Avrupa Kuvvetleri Komutanı  C.Scaparotti’nin: “"NATO'ya önemli hizmetler veren yetkin ve yetenekli subayların Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından görevden alınması ittifakı zayıflatıyor" derken bahsettiği yetenekli subayların Fetö’cü darbeciler olduğunu da unutmamız için NATO olayı çok daha ciddi olarak düşünülmeli.
Bu olay daha tam olarak anlaşılmadan Genelkurmay Başkanımıza yapılan terbiyesizlik aslında sadece düşünmekle kalmayıp ciddi tepkiler ortaya koymamızın gereğini de gösterdi.
Peki NATO’da birileri bu kışkırtmaları yaparken neyi amaçlıyor?
Bizden nasıl bir tepki bekliyor?
Ve neden?
Şimdi yeniden yurt içine dönelim.
İktidar ve muhalefet partileri ilk anda NATO olayına hep birlikte ciddi tepki gösterdiler.
Kılıçdaroğlu: “Türkiye'ye yönelik eleştiriler olabilir, buna itirazımız yok ama hiç kimse Türkiye'nin yöneticilerine ve tarihine hakaret edemez. Bunu şiddetle kınıyoruz"  derken Devlet Bahçeli’de:” "Atatürk'ün fotoğrafının kurgusal hasım ülkelerin liderleri arasında gösterilmesi ve Erdoğan'ın alenen karalanması, tamir ve telafisi olmayan bir rezilliktir." ifadesini kullandı.
Ülkemize, liderlerimize, tarihimize yapılan bu hakaret toplumsal bir birlik oluşturmuştu.
Bu elbette birilerini rahatsız etti….
Ve bu toplumsal tepki üç gün aynı hedefe yönelebildi.
CHP Gurup Başkan Vekili Engin ALTAY birlikten rahatsızlık duyanların adeta sözcüsü oldu.
“Erdoğan, her sıkıştığında bir uluslararası komplo, tezgahla baş başayım diyerek milletten güven tazeleyeceğini düşünüyorsa yanılgı içindedir.”
"Acaba yıpranmış, tükenmiş Erdoğan'a bir can suyu mu lazımdı da böyle NATO tarihinde görülmemiş bir olayla karşılaştık." dedi.
Sormak isterim: Bu komplo veya tezgâh gerçek mi değil mi?
Gerçek değilse Sayın Kılıçdaroğlu niye tepki gösterdi NATO’ya?
Bu tezgah veya komplo gerçekse ve Türkiye’nin Cumhurbaşkanı’na, kurucu liderimiz M.Kemal Atatürk’e dolayısıyla Türkiye’yi aşağılayan bir hareket olduğuna göre; Erdoğan’a ‘Cansuyu’ veren 15 Temmuz ve diğer darbelerin arkasında olduğunu hemen herkesin bildiği NATO mu oluyor?
Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun dile getirdiği tepkiden çok farklı bir dil kullandığınıza, olayı çok farklı bir alana çektiğinize göre ‘milletin aklıyla çok alay etmemek lazım" derken milletin aklıyla kim alay etmiş oluyor?
Keşke hiç değilse Ankara’da ki bazı Büyükelçiler kadar içten olabilseydiniz bu olay karşısında.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum