Ahmet ÖZSOY

Ahmet ÖZSOY

Ters köşe

15 Haziran 2018 - 10:31

Ters köşe

Ters köşe yapmak veya yapılmak; beklemediğimiz bir anda yapılan davranış, aldanma oyuna getirilme diye düşünebiliriz. Futbolda kalecilerin de korkulu rüyasıdır ters köşeye yatmak.
Ama yaşamın gerçekleri var ki, çoğumuz o veya bu şekilde ters köşeye yatırılırız.
Acı olanı da insanın en yakını tarafından ters köşeye yatırılması. 
Seçim süreci tüm hızıyla ilerlerken rakiplerde birbirlerini ters köşeye yatırmak için oldukça çabalar gösteriyorlar.
Siyasette en son ters köşeye yatan CHP Adayı Muharrem İNCE oldu.
Kılıçdaroğlu öyle bir şut attı ki İNCE fena halde ters köşeye düştü.
Birkaç hafta önce Muharrem İNCE bazı Tv kanallarında ve meydanlarda FETÖ’nün ABD’den istenmesi üzerine bir iddiada bulundu. Dedi ki: “Amerikalılar beni aradı, FETÖ liderinin iadesi konusunda gerekli adımların atılmadığını ve dosyada bazı eksiklikler bulunduğunu söyledi.”
Sayın İNCE’nin arayanın kimliği konusunda açıklama yapmadığını da düşünürsek, 24 haziran sonrası yapacağı açıklamayı beklemekten başka çare yok.
Gelelim ters köşeye.
İnce’nin açıklamaları sonrası Hükümet sözcüsü Bekir BOZDAĞ: “FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile ilgili olarak bugüne kadar 7 ayrı iade talepnamesi ABD makamlarına usulüne uygun bir şekilde iletilmiştir. Tam, eksiksiz ve usulüne uygun bir şekilde iletilen iade taleplerimizin ABD makamlarınca bir an evvel yerine getirilmesi hâlen beklenmektedir. Sayın İnce’nin kaynağı belirsiz iddiaları tamamen gerçek dışıdır.” Açıklamasına rağmen Sayın İNCE iddiasını katlayarak sürdürmeye devam etti.  “Sayın Erdoğan da bal gibi biliyor ki usulüne uygun bir şekilde Fetullah Gülen’in iadesi istenmemiştir” diyerek iddialarına devam etti.
Başbakan’ın çağrısı ile CHP’den bir heyet Adalet Bakanlığına giderek dosyaları inceledi ve üç sayfalık bir rapor Sayın Kılıçdaroğlu’na sunuldu.
“Bana gelen 3 sayfalık rapor var. Aynı rapor Muharrem İnce’ye de verildi. Bu dosyalara göre Amerika’nın Gülen’i iade etmesi lazım.” Diyerek CHP’nin adayı Sayın İNCE’ye seçim propagandasının en büyük ters köşesini yaptı.
Sayın İNCE’den şimdilik ses yok bu ters köşeye. Ama her şeye rağmen Sayın Kılıçdaroğlu’nun partinin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İNCE’ye attığı bu ters köşe golü seçim döneminin unutulmazları arasında yer alacaktır.
Tabii ki Sayın İNCE’nin  ters köşeye yatışı sadece bu olayla sınırlı değil.
Robot teknolojilerinden bahsederken MEKATRONİK üzerine kurulan Üniversiteleri, Bor madeninden ısıya dayanıklı cam yapılması gibi iddialarda bulunurken en az on beş yıldır bu teknolojinin BORCAM ile yaşantımıza girdiğini bilmiyor olması onun unutulmayacak ters köşeye yatışları olarak kalacaktır.
Tabii burada asıl önemli olan CHP’nin Cumhurbaşkanı adayının etrafında bu konularda yardımcı olacak danışman ekibinin ne yaptığı?

YORUMLAR

  • 0 Yorum