Hatırasız Dünya Kupası
Buğutay  Benli

Buğutay Benli

Hatırasız Dünya Kupası

16 Kasım 2017 - 10:29

Hatırasız Dünya Kupası

Bir nesil daha Dünya Kupası'na dair kendi hatıraları olmadan büyüyecek. Sabah kalktığında kahvaltı yapmayı düşünmeden önce zihninde maçı oynayıp, mutlu olmaya başlayamayacak. Bu oyun 90 dakika sürmez. Desteklediğiniz takımın maçının bitiş düdüğüyle beraber başlar bir sonraki maçın heyecanı.. Çünkü bu “oyun” aşktır.
Oyunu kendimiz karmaşıklaştırıyoruz. Henüz sahaya çıkmadan kafalar allak bullak oluyor. Başrolde olması gereken yeşil zemin adeta figurana dönüşüyor. Bu “oyun” da kendine en son yer buluyor. Maç deyim yerindeyse saha dışında oynanıyor. Demeçler, kuralların geçerliliği ve kalıcılığı, hakemler ve kararları derken; oyuncuların performanslarını konuşamıyoruz bile. Halbuki bu oyun bu kadar karmaşık değil. 
                        
Mesele otoriter gücü kullanmaksa ülkede alan çok, mesele reklam yapmaksa ülkede kanal çok, mesele para kazanmak ise evden çıkmadan bile internet çağında para kazanıyor artık insanlar.. Ee o zaman neden futbolu temiz bırakıp düzgün yönetmiyoruz. Bir nesilin daha Dünya Kupası'ndan kendi hatıralarını getirmesine engel oluyoruz. Bu yaz Dünya Kupası'na gidemeyen bazı ülkelerden olan İtalya, Hollanda, ABD ve Şili gibi ülkeler istisna olarak orada yer alamayacaklar. Biz ise 2002'den sonra gidememeyi alışkanlık haline getirdik. Üst üste 4. kez Dünya Kupası Finalleri'ne katılamıyoruz. Bir spor şölenini daha avuçlarımızın içinde serbest bırakıyoruz ve takımımızla birlikte seyirci kalıyoruz. Play- Off maçlarını izlerken tek düşündüğüm buydu.
                       
Dönelim ligimize, milli ara sona erdi ve lider Galatasaray ile Medipol Başakşehir maçı haftanın en dikkat çekici maçı gibi görünüyor. Temsilcimiz Göztepe ise zorlu bir virajda, rakip Bursaspor. Son haftalarda cepten yemeğe başlayan Göz Göz için bu deplasmandan puanla dönmek çok büyük önem taşıyor. Taraftar desteğini de yanında hissedecek olan Göztepe'nin dikkat etmesi gereken anahtar iki mesele olacaktır. Sabırlı oyun ve orta alana hükmetmek. Bu maçın kilidini orta sahada ayakta kalan taraf açar. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum