Şampiyonluk karesinde yer almak
Buğutay  Benli

Buğutay Benli

Şampiyonluk karesinde yer almak

29 Mayıs 2018 - 10:32

Şampiyonluk karesinde yer almak

Hayallerinizin gerçeğe uzandığı pencereler vardır herkesin hayatında.. Bu pencereler herkesin hayatında mutlaka en az bir defa bazense çokça açılabilir. Önemli olan bu anları tutabilmektir. Farkedebilmek ve hissedebilmek.. Tabi çalışmalı ve doğru zamanda doğru yerde de olmalısınız. Başarının tanımı ise bu tanımlamayla aynı düzlemdedir. Tek fark, sadece başarının tanımını yaparsanız sıkıcı cümleler kurmanız gerekebilir. Ama hayalleri tanımlamak öyle değil.
Spor, kimileri için anlamsız gelebilir. Ama atladıkları bir nokta var, spor milyonlarca insanın hayallerine farklı şekillerde ulaşmasını sağlıyor, yüzlerde gülümseme ve kimi zamanda gözlerde hüzün sağlıyor. Kimileri efsanevi Teknik Direktörü ile yeniden zirvede yer alırken (Galatasaray) kimileri hayallerinin peşinde mucizeleri yakalarken hikayenin başında oyun dışında kalabiliyor.(Salah'ın Şampiyonlar Ligi finalinin henüz başında sakatlanması ve Dünya Kupası'nı riske atması)
                                                                   ***
2017-2018 sezonunu geçtiğimiz günlerde Göztepe-Galatasaray maçıyla sonlandırdık. Fatih Terim önderliğindeki Galatasaray 21. kez Süper Lig şampiyonluğuna ulaştı. Bu cümlenin içerisinde birden çok rekor da yer alıyor. Mesela Fatih Terim, Türkiye'de en çok şampiyonluk yaşayan Teknik Direktörlük rekorunu daha da geliştirdi. Galatasaray çatısı altında tam 7. kez kupaya dokunmayı başardı. Bu, formasında yer alan 4 yıldızdan 1 tanesinin tamamen Terim imzasıyla donatıldığını ifade ediyor. (Her 5 şampiyonlukta 1 yıldız kazanılıyor) Fatih Terim'li Galatasaray'ı kazandıkları zorlu şampiyonluk mücadelesinden ötürü tebrik ediyorum. 
                                                                     *** 
Şampiyonlar ligi finalinde Real Madrid ile karşılaşan Liverpool'da maçın başlama düdüğüne 1 dakika kalana dek herşey planlandığı gibi “Kırmızı” ve “Kalabalık”tı. Kırmızı formalarını giymiş, “Asla Yalnız Yürümeyeceksin” diyen binlerce Liverpool taraftarı tribünde yerini almışken mücadelenin başında bir futbol mucizesine imza atan Dünya futbolunun yeni süperstarı Salah, Madrid'in kaptanı Ramos tarafından düşürülüyor ve oyuna devam edemiyordu. Birilerinin hayalleri, milyonlarca insanın gözü önünde yere düşüyordu.. İşler bununla sınırlıda değildi üstelik.. Klopp'un güvendiği ve kaleyi verdiği Karius yaptığı iki inanılmaz hata ile geceyi daha da kararttı Liverpool taraftarları için... Bale'in rövaşata golü ise kupanın Madrid'e uçacağını duyurdu milyonlarca futbolsevere.. 

Futbol, hayatlara dokunur.. kimileri tutkuyla bağlı olduğu takımın şampiyonluk karesinde yer alarak buna dahil olur... 


Kimileri ise formasını taşıdığı takımı finalde kupadan edecek hatalar yapar ve gözyaşlarıyla sahada kalmaya devam eder... 

Hangisi olursa olsun.. Spor, hayatı olgunlaştırır, güçlenmenizi sağlar ve mutlu olmanızı.. 


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum