Şansını zorluyor
Buğutay  Benli

Buğutay Benli

Şansını zorluyor

08 Nisan 2019 - 07:18

Süper Lig, uzun bir aranın ardından tekrar futbolseverlerle buluşurken, Ege temsilcilerimiz olan Göztepe ve Akhisar Belediyespor Bornova Stadı'nda karşılaştı.Maç boyunca ev sahibi Göztepe, büyük taraftar desteğine rağmen oyuna ağırlığını bir türlü koyamadı. Karşılaşma boyunca zaman zaman bireysel beceriler sayesinde etkili olan iki takımda aslında sezon boyunca neden bu kadar az gol atttığını adeta bu maçta bizlere gösterdi. Sahada maç boyunca organize ataklar izleyemedik.

Konuk ekip Akhisar Belediyespor Hollandalı oyuncusu Elvis Manu ile etkili akınlar gerçekleştirdi. Manu, canı istediği zaman sahada istediği gibi oyunu şekillendirebilen ve takımını yönlendiren bir oyuncu. Maç boyunca sürekli dikine oynayarak Göztepe savunmasını birçok kere zor durumda bıraktı. Göztepe bir türlü Manu'yu durdurmayı başaramadı. Nitekim maçın son bölümünde Manu'nun harika asistiyle konuk ekip galibiyet golünü buldu.

Ev sahibi Göz Göz içinse bu cümleleri kurdurması gereken Yasin Öztekin, bir türlü bitiriciliğini kullanamadı. Zaten pozisyon sonlandırma konusunda etkisiz olan Göztepe, kanat ataklarıyla da aradığını bulamayınca savunmadan uzun toplarla çıkmaya başladı. Göztepe'ye baktığımız zaman daima belirli bir seviyenin üzerinde katkı veren oldukça az oyuncu olduğunu hemen görebiliyoruz. Beto, bu takımın lideri ve daima yüksek konsantrasyonuyla ön plana çıkıyor. Ama takımın geri kalanına baktığımızda aynı şeyleri söylemek pek mümkün değil.

Göztepe'nin kalan haftalarda yeniden “bende varım” demesi için başta başkan Mehmet Sepil ve Teknik Direktör Tamer Tuna'nın acilen kriz masası oluşturması gerekiyor. Gerekirse tüm takımla bir araya gelinmeli camianın ve taraftarın beklentileri bir kez daha anlatılmalıdır. Bu forma, Göztepe formasıdır oyuncular üzerlerine düşeni artık yapmalıdır. Cuma demeden Cumartesi veya Pazar demeden daima destek veren taraftarlar için en azından ligde düşme tehlikesi yaşamadan sezon tamamlanmalıdır. Bu bile Göztepe için yeterli değildir ama bu sezonu sıkıntıya düşmeden tamamlamak gerekiyor. Aksi halde uzun yıllar sonra Süper Lig hasretine son veren ve geçtiğimiz sezon çok önemli işler yapan bu lige heyecan katan Göz Göz için son virajda büyük sıkıntı görünüyor.

Akhisar Belediyespor içinse durum hala çok kritik ve tünelin ucunda bir ışık görmek istiyorlarsa önümüzdeki hafta oynayacakları BB Erzurumspor maçı ve daha sonra oynanacak olan Antalyaspor maçlarında mutlak galibiyet gerekiyor. Umalım ki sezon bittiğinde Ege temsilcileri zor olanı başarırlar ve ligde kendilerini güvenli bölgeye çıkartmış olabilirler.

YORUMLAR

  • 0 Yorum