Buğutay  Benli

Buğutay Benli

Tatlı hayat

03 Eylül 2018 - 09:32

 

Kimisi canlı kalabilmek derdinde, kimisi gülmek eğlenmek...

Kimisi tutunabilmek derdinde, kimisi elindekini yükseltmek,

Kimine baktığında zafer için değil kendisi için yürüdüğünü görürsün,

kiminde ise ekibi için çırpınışları...

 

Güce hükmedenler, sahip oldukları güçte kayba uğradıkları zaman, güçsüzün daima yaşadığı histen daha beterini alırlar... Çünkü güç sahibi olan, doğru zamanda doğru yere asla bakmadığı için etrafında dost biriktirmemiştir. Hayat fena halde futbola benziyor madem, bağlayayım bende o halde burdan çimlerin üzerine konuyu hemen. Son şampiyon Galatasaray, konuk olduğu Trabzonspor karşısında maçın ilk saniyesinden son anlarına dek sahada hiçbir varlık gösteremedi. İster erken gelen gol sebepti diyelim, ister Belhanda'nın arkadaşlarını ve profesyonel olarak görev yaptığı takımı yarı yolda bırakışında çıkışı arayalım... Sahada ilk andan itibaren tek gördüğüm enerji, “Biz bugün burada yokuz. Çünkü kafa olarak Trabzon'a gelmedik” şeklindeydi. Bunda alınamayan forveti, transfer döneminin kapanışının ertesi akşamı sahaya çıkmayı ya da taktiksel dizilişi önemli bir unsur olarak görmüyorum. Galatasaray, üst üste aldığı iyi sonuçların ardından saha içinden biraz uzaklaşmıştı bu hafta ve kendine gelmesi için gereken dersi Trabzonspor karşısında aldı. Devre arasına kadar sarı kırmızılıların yeniden mağlubiyet alacağını hiç zannetmiyorum. Terim, gereken önlemleri milli maç arasında alacaktır. Milli ara sonrası sürpriz bir takımla yeniden sahne ışıklarını üzerine çekecek futbolu taraftarlarına sunacaktır. (Serdar Aziz- Donk stoper ikilisini bekliyorum)

                                                              

Fenerbahçe yeni başkanı Ali Koç, yeni teknik direktörü Cocu ve Sportif Direktörü Comolli eşliğinde sezona hiç istemediği bir giriş yaptı. 4 haftada alınan 3 mağlubiyet sarı lacivertli taraftarlarda büyük bir hayal kırıklığı yaratmış olsada ben teknik heyetin bu durumu öngörmüş olabileceğini düşünüyorum. Hem geçmiş dönemin izleri-oyuncuları, hem geçiş döneminin etken olması nedeniyle Fenerbahçe henüz istediği havaya girmiş değil. Milli aranın ardından oynanacak iki karşılaşma Fenerbahçe açısında büyük önem taşıyacaktır.

                                                              

Göztepe, geçtiğimiz hafta aldığı Fenerbahçe galibiyetiyle, sezona geç bir “merhaba” demeyi başarmıştı. Ancak bu hafta Alanyaspor karşısında hiç beklemediği bir mağlubiyet alarak yeniden olumsuz gidişata göz kırptı. Takımlar form durumlarını arttırmaya başlamışken Göztepe'nin hızlı bir şekilde saha içine konsantre olması gerekiyor. Çünkü Başkan Mehmet Sepil önderliğinde oyuncular için gereken bütün iyi şartlar belkide süper ligde hiçbir takımda olmayan imkanlar sağlanıyor. Eldeki kadro özellikle orta saha bölgesinde bol alternatifliyken Göz Göz'ün bir an evvel rakiplerinin korkulu rüyası olduğu günlere dönmesi gerekiyor. Fikstüre baktığımız zaman görünen 6 maçlık periyod Göztepe için oldukça sert geçecek.

YORUMLAR

  • 0 Yorum