Kılıçdaroğlu da, İnce de Erdoğan'a rakip değil!
Deniz KEZER

Deniz KEZER

Kılıçdaroğlu da, İnce de Erdoğan'a rakip değil!

06 Ağustos 2018 - 09:48

CHP’de yeni lider arayışlarının sonucunda karşılaşacağımız tabloyu şöyle özetleyebiliriz;

Erdoğan bir kez daha Başkan, 60 küsur belediye, 700 civarı ilçe belediyesi, muhtarlar, memurlar, işadamları, fabrikalar, sermaye, gazeteler, siyaset bir kez daha AKP’nin…

Neden mi?

İster Muharrem İnce olsun, ister Kemal Kılıçdaroğlu, ister bir sanatçı koyun, ister ekonomist, ister film yıldızı olsun, ister her vurduğu gol olan bir futbolcu, sonuç hiç değişmeyecektir.

Teslimiyettir bunun adı.

“Kim milyonlarca mangır ister?” yarışmasında “Çin Seddi nerededir?” sorusuna, 2 joker hakkını kullanarak emin olmadan doğru cevabı veren kadın, Türk halkına biçilen donun ta kendisidir aslında.

Analitik düşünceden uzak, sadece verilen ile ilgilenen, sosyalleşmeyi piknik mangalının üzerinde kıvamında kızarmış tavukla eş değer tutan, okumak yerine fikrini kiraya veren, düşünmek yerine oyunu satan, kanan bir gençliğin sonucudur bu.

Eğitim sistemi ile bu kadar oynandıkça, birileri televizyonda 500 milyon lira dağıttığını iddia ettikçe, egzotik adalarda rekabet kıyasıya sürdükçe, kitap okumak yerine dizilerde boğuldukça insanlar, Muharrem İnce gelse kaç yazar, Kemal Kılıçdaroğlu kalsa ne yazar?

Sonucu çoktan belli bir oyunun piyonu olurlar sadece…

Öyle değil mi ama, dolar 5 lirayı geçti… Cebimizden paralar artık 100’er 100’er çıkıyor. Vatandaşa uzatılan mikrofondan hala “Ben dolar kullanmıyorum” cızırtısı çıkıyor…

Gelelim meczup tarihçi Kadir Mısırkoçanı’na.

Atatürk düşmanı kendi adına pul bastırmış.

Ne şahane bir megalomanlık.

İlginçtir ki düşük zekâlı bir kız, Anıtkabir’de Atatürk’e ağzına geleni söyleyip bugün 2 ila 4 yıl hapis yatma arifesine gelirken, Atatürk’e 24 saat küfür eden Mısırkoçanı hastalanınca ziyaretine önemli şahsiyetler gidiyor diye yargılanamıyor, yetmezmiş gibi adına pul basılıp ölümsüzleştirilmeye çalışılıyor.

Ne diyelim… Yalayıp, zarfa yapıştıranı bol olsun…

YORUMLAR

  • 0 Yorum