SAHTE GAZETECİ YAKALANDI
Ercan Tatı

Ercan Tatı

SAHTE GAZETECİ YAKALANDI

30 Temmuz 2018 - 17:26

Geçen hafta FETÖ/PDY sanığı olarak hakkında arama ve yakalama emri olan, kendini gazeteci olarak tanıtan ve yıllarca İzmir CHP li belediyeleri hakkında kamu oyunda olumsuz algı oluşturmak için hakkında yalan dolan yazılar yazıp sosyal medya üzerinden yayımlatan FETÖ VE PDY sosyal medya uzmanı olarak adlandırılan Yusuf İnan MİT operasyonu ile hakkındaki davalardan kaçmak için sığındığı Ukrayna'da gözaltına alınarak Türkiye'ye getirildi, İzmir Adliyesinde çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Yusuf İnan Buca Belediye Başkanlığı görevimi yaptığım 2009/2014 yılları arasındada benim hakkımda yalan yanlış yazılar yazarak yandaş medyasına paslayıp, yandaş medyasıda gerek yazılı gerek görsel gücü ile sözde haberler yaratarak olumsuz algı oluşturma işi yapardı. Hatta savcılara yazılar yazarak yaptırdığı sahte haberler baz alınarak işlem yapılmasını sağlardı.
Söz konusu yazıları ile ilgili şikayetlerimi avukatım vasıtası ile yargıya yapmış ve davaları kazanmıştım, şahıs bu davalar karşılığı hüküm giydi, ancak yurt dışına kaçtığı için cezaları tebliğ edilememişti. Tahmin ediyorum ki benimkiler gibi pek çok davadan hüküm giymiştir. 
Nemi olacak? maddi cezalar için üzerine kayıtlı birşey olduğunu sanmıyorum, çünkü başına gelecekleri bildiği için önceden üzerinde ne varsa doğru yada yalan satmış veya satıldı göstermiştir. 
Ben bu şahsı fiilen hayatımda hiç görmedim ama kullandığı sözde internet haber sitesinde bir fotoğrafını görmüştüm, uzun saçlı entel dantel havalı bir tip idi.
Şimdi gazetelerden gördüğüm kadarı ile saçlar kesilmiş entel dantel görüntü şekli kaybolmuş bakalım yiyeceği zezalar sonucunda içeride nasıl bir şekle bürünecek.
Şimdi sıra şahsı sorgulayan görevlilerde.
Bu adam söz konusu yalan dolan haberleri neden ve kim veya kimler için yaptı?  
Ona sen şu şekilde bir yazı yaz bizde haber yapalım diyenler kim?  Şimdi bu kişi yada kurumlar ne durumda? Kapatıldımı? Halen Faalmi? İrtibatta olduğu medya görevlileri bugün itibarı ile neredeler ? Hala aktif çalışan varmı?

Tabii birde bu işin siyasi kanadı var. Bu kişiye ilçe veya il bünesinde siyasi hüviyet altında kim yada kimler destek verdi? Bu şahıslar hangi parti mensubu?
İşte bu soruların cevabını bulursanız gerçek suçlulara ulaşmış olursunuz.
Tabiiki bı soruların karşılığı bulunursa, göreceksiniz asıl ozaman yer yerinden oynayacak..

YORUMLAR

  • 0 Yorum