2. Tamer Tuna devri
Erşan YETİŞİR

Erşan YETİŞİR

2. Tamer Tuna devri

06 Mart 2019 - 12:20

Zaman zaman, yaşamınızda ayrılıklar yaşamışsızdır. Bu iş olmuştur, evlilik olmuştur, sevgiliden ayrılık olmuştur. Olmuşta da olmuştur. Göztepe'de böyle bir ayrılığı geçtiğimiz sezon sonunda Tamer hoca ile yaşadığında, ben dahil herkes büyük bir şok yaşamıştık. Geçtiğimiz sezonun flaş ismi Tamer Tuna ile Göztepe'nin yollarını ayırmıştı. Bu karar kimilerine göre doğru, kimilerine göre yanlıştı. Sonuçta bir ayrılık yaşanmıştı ve buna herkes saygı göstermek zorundaydı. Bu süreçte gerek Göztepe yönetiminden gerekse Tamer Tuna cephesinden en küçük bir kötü söz gündeme düşmemişti. “İki tarafta kendisine yakışanı yapmıştı.” Bir birliktelik yaşanmıştı ve ayrılık sürecide büyük bir nezaket ile sonlandırılmıştı.  

Aslında bu ayrılık geri dönüşünde olacağının en büyük sinyaliydi aslında. O gün inanın tüm içtenliğimle söylüyorum bu ayrılık çok uzun sürmez diyenlerdendim. Köşe yazılarımı takip eden Göztepeliler Tamer Tuna'nın Göztepe ile geçtiğimiz sezon sözleşme yaptığımda yazdıklarımı hatırlayacaktır. O gün içinde Tamer Hoca'nın ne kadar doğru bir karar olduğunu yazdıysam, bu gün içinde dönüşünün, doğru bir karar olduğunu net bir şekilde dile getirenlerdenim. Zaman zaman, Göztepe tribünlerinin sevilen ismi can arkadaşım Kemal Yargıç ile bu konuyu sık sık dile getirmiştim. O da benimle Tamer hoca konusunda hem fikirdi. Evet, bazen ayrılıklar hayırlı olabilir ama Tamer hoca Göztepe ayrılığı süreç içinde pekte hayırlı olmadı. 

Geçen sene mütevazi bir kadro ile yola çıkan Tamer hoca ekibi ile büyük bir başarıya imza atmıştı. Keşke devam edilseydi diyen sözlerinizi duyar gibiyim. Sanırım bu sesler o kadar yürekten söylenmiş ki baksanıza bu ayrılık biraz gecikmeli olsa da gerçekleşti. Bazen zararın neresinden dönülürse kardır derler. İki tarafı da bu anlamda kutlamak gerek, küskünlüğü fazla uzatmadıkları için. Tamer hoca gelir gelmez farkını hemen hissettirdi. 2 maç sonunda eski günlerde olduğu gibi takım üzerinde olumlu bir hava kendini bir anda gösterdi.

Bu hava aynı zamanda takımın eksik olan özgüvenini bir anda geri getirdi. Bence en önemle konu buydu. Düne kadar karamsar olan camia Tamer hocanın gelmesi bu sözcüğü adeta hiç telaffuz etmekle kalmadığı gibi bu takım düşmeyecek mesajını açık bir dille ifade etmiş oldu. Kiminle konuşsam, şunu artık herkesten duyabiliyorum. Düşmek mi? “benim o söz lügatımda yok diyorlar.. Bence de “düşmez” kalan haftalarda sarı kırmızılı ekip kendisi için yeterli olan puanları alıp, sezon sonunda hak ettiği yerde, Lig'e nokta koyacaktır. Göztepe ve Tamer Tuna birlikteliği göreceksiniz. Gelecek yıllara ve Türk futboluna adeta damga vurmakla kalmayacak. Anadolu’dan uzun aradan sonra bir şampiyonu da çıkaracaktır. Bu şampiyonun adı da bunu tüm samimiyetimle söylüyorum, adı da GÖZTEPE olacaktır...  


YORUMLAR

  • 0 Yorum