"Başaracaksınnn.."
Erşan YETİŞİR

Erşan YETİŞİR

"Başaracaksınnn.."

13 Mayıs 2019 - 07:17

Göztepe için mutlak kazanak zornda olduğu bir maçtı. Düşme hattının bir diğer takımı Bursaspor bir gün önce kazanmıştı. Bu sonuç ister istemez takım üzerinde baskıyı arttırıyordu. Son iki haftaya avantajlı girmek isteyen Göztepe mutlak kazanmak zorunda olduğu Sivas maçına bu ruh haliyle çıktı. Taraftar her zaman olduğu gibi saatler önce tribünleri doldurmuş takımlarına büyük bir destek veriyordu. Göztepe son iki haftanan kazanan takımı olarak maça oldukça baskılı başladı. Oyunu rakip alana yığan Göztepe'de sol taraf tıkır tıkır çalışırken 90 dakika boyunca sağ taraf bal yapmayan arı gibiydi.

Bunun en büyük sebebi maç öncesi yaşanan talihsiz olaydan kaynaklandı. Takımlar ısınırken Göztepe'nin son haftalardaki en büyük kozu Serdar şansız bir şekilde sakatlanınca son dakika değişkliği takıma çokta olumlu yansımadı. Bu bölgede oynayan Tayfur sağ dışa Gassama'da Tayfur'un görev yaptığı sağ bek pozisyonuna geçti. İşte ne olduysa bundan sonra oldu bu uyumsuzluk takıma o kadar büyük sıkıntı yaşattıki, bunun bedelini, Göztepe az kalsın çok daha ağır bir bedel olarak ödeyecekti.

Gassama bu sezon belkide en kötü maçını oynadı. Tayfur 2 haftalık olumlu performansının aksine Gassama'ya katılıp oda çok kötü performansı ile büyük hayal kırıklığı yaşattı. Futbol tabiki hata oyunu ama bu kadar bariz hatalar da yapmayacaksın. Bu Lig adı üstünde Süper Lig burada hatayı sıkça paparsan rakip cezayı anında kesiyor.

Umarım futbolcular bu maçtan gerekli dersleri çıkarır. Bence 2 haftalık serinin ardından belki kazanamadılar ama 10 kişi ile verilen mücadele ve skorun 3-3'e getirilmesi bir o kadar değerliydi. Bazen 1 puan bile son maç sizin Lig'teki kaderinizi çizebilir.

Olaya bir de iyi yönden bakmak gerek. Şimdi bu maç geride kaldı. Artık tüm oyuncular kenetlenip Bursaspor maçına odaklanmalı. Oradan alınacak bir galibiyet tve ya 1 puan bile yeterli olacaktır. Son maç evinde Ankaragücü'nü yenmeleri halinde takım Ligte kalacaktır.

Bunu neden söylüyorum? “Son haftalarda takımın oynadığı oyun ve kazanma arzusu o kadar yüksek seviyedeki bunu göz ardı etersem futbola ihanet etmiş olurum.” 10 kişi kalmalarına rağmen aslanlar gibi mücadele ettiler. Oyunun hep içinde kaldılar.

Kazanmak adına yapılması gereken ne varsa yaptılar . Son dakikalarda Albpaslan'ın şutu direğe çarpmasa “10 kişi ile bir destan daha yazacaklardı canları sağ olsun.” Bu inanmışlar ordusu bu inançla zaten son 2 haftayı  en iyi  geçecip Göztepe'yi  Lig'te tutacaklardır. Çünkü onlar giydiği formanın ne kadar değerli bir forma olduğunu biliyorlar. Göztepe takımın isminin önünde boşuna “Şanlı” kelimesi  yazmıyor. O ünvanı Göztepe Ülkemizi Avrupa arenesında başarıdan başarıya koşarak, tüm İzmir'e ve Türkiye'ye yayan ilk Türk takımı olmuştur. Gelecek yıldan itibaren de bu başarılarını tekrar avrupa arenasına taşıyacaklar. Haydi Göztepe önünde sadece 2 doksan dakika kaldı. Sen sahada yeterki herşeyini ortaya koy, Taraftarın zaten gereğini yapar...   

YORUMLAR

  • 0 Yorum