Başın öne eğilmesin
Erşan YETİŞİR

Erşan YETİŞİR

Başın öne eğilmesin

15 Nisan 2019 - 10:39

Haftalardır süren kötü gidiş Rize maçında da sürünce haklı olarak tepkilerde fazlası ile arttı. Bazen kazanamazsanız bile sahada futbol adına ne gerekiyorsa hepsini yaparsınız. Sonuca bakmadan herkes sizi oynadığınız ve ortaya koyduğunuz mücadeleden dolayı kutlar. Arkadaşlar kusura bakmayın ama inanın kazanmak adına son haftalarda çok etkisiz kaldınız. Özellikle bu maç sonuca itiraz eden sahada iki oyuncu vardı. Kimdi bu isimler diye sorarsanız her zaman olduğu gibi kaptan Beto ve ona katılan Gassama. 

Beto o kadar çok gol kurtardı ki inanın saymakta zorlandım. Rakibin kaçırdıkları ile sanırım bu sayı 10 civarındaydı. Tamer hocam lütfen alınganlık yapmayın ama, bu maç sizde çok forumsuzdunuz. Sahaya öyle bir takım sürdünüz ki, inanın herkes gibi bende büyük bir şok yaşadım. 

Rakibin geçen hafta tam 7 gollü bir mağlubiyet almış, deyim yerinde ise büyük bir tramva yaşamış, bence bunu bir teknik adam olarak avantaja çevirebilecek bir çok nedeniniz vardı. Ama sahaya öyle bir 11 çıktı ki bu takım sabaha kadar oynasa gol atamazdı. Çünkü böyle bir oyun formatı sahada yoktu. Tercihlerin “tamamı yanlıştı.” Neyse “artık bu maç geride kaldı. Bundan sonra ne yapılır ona bakmak lazım. Öncelikle geçmiş haftaları bir kenara bırakıp kalan 6 maça odaklanmak lazım. Göztepe evinde 4 maç oynayacak çıkaracağı 12 puan Lig'de kalmasına yeter. 

Deplasmanda oynayacağı Başakşehir maçından alınacak puanlar belki de Lig'in kaderini değiştirecektir. Bursa maçı tüm Göztepeliler açısından çok duygusal bir maç olacak gibi görünüyor. Göztepe kurtuluş yolundaki serisinin ilk maçını hafta sonunda evinde oynayacağı Erzurum maçı ile başlatacak. Alacağı bir galibiyet moral açısından takıma olumlu yansımasının yanında öz güveninde tekrar geri gelmesini sağlayacak. 

Başakşehir deplasmanı sonrası evinde oynayacağı Antalya ve Sivas maçlarından çıkacak olan 6 puan Camianın kenetlenmesine neden olacak. Son iki hafta Bursa ve son hafta evinde Ankaragücü ile oynayacak olan Göztepe Lig'de kalışını ilan edip, gelecek yılın güçlü takımını oluşturmak için hemen kolları sıvamak zorunda. Özellikle bir takım için olmazsa olmaz üç oyuncuyu şimdiden saptayıp o oyuncular ile el sıkışmalılar. 

Hangi mevkiler diye sorarsanız bence iyi bir stoper iki yönlü bir 10 numara ve golcü transferi için düğmeye şimdiden basılmalıdır. Bu yıl başarısız olan oyuncular ile vakit geçirilmeden teşekkür edilip yollar ayrılmalıdır. Göztepe gelecek yıl güçlü bir kadro oluşturmak zorunda, stadı bitecek olan bu büyük camianın taraftarı bunları fazlası ile hak ediyor. Kalan 6 haftalık süreçte her kes  Göztepe'nin etrafında müthiş bir güç oluşturup kenetlenmeli. Dosta düşmana nasıl bir camia olduğunu bir kez daha hatırlatmalı. Yürüdüğün yolda her zaman başın dik inancı tam olsun. Bu yolda bu güne kadar asla yalnız yürümedin. Bundan sonrada yalnız yürümeyeceksin ŞANLI GÖZTEPE...

YORUMLAR

  • 0 Yorum