Göztepe "ateşle oynuyor"
Erşan YETİŞİR

Erşan YETİŞİR

Göztepe "ateşle oynuyor"

25 Şubat 2019 - 09:37

Bazı durumlarda insanın ruh hali doğal olarak dışa vurum yapabilir. İşiniz gereği yazı yazmak zorunda kalsanız bile eliniz bazen klavyeye gitmek istemez.  Kısacası o anlarda çok zorlanırsınız. Eğer bu yazıyı gönül bağınız olan bir takım için yazacaksanız, durum gerçekten işin içinden çıkılmaz bir halde alabilir. Evet sevgili GÖZTEPE'ler şu anki ruh halinizi sanırım en iyi ben anlayabilirim. Bende en az sizin kadar üzgün ve bir o kadar düşünceliyim. Keyifli bir hafta sonu geçirmediğinizi de biliyorum.

Cuma akşamı Trabzon maçı sonrası başlayan sohbetlerinizin zaman zaman, telefon trafiği ile belkide sabahlara kadar sürdüğünü tahmin etmem çok zor olmasa gerek. Melesef devre arası yapamadığımız transfer hamleleri ve takımımızın çok sayıda oyuncusunun formsuzluğu da bu sürece eklenince puan kayıplarını peşi sıra yaşadık.

Tablo şu an itibari ile hiçte iç açıcı görünmüyor. Gelecek adına endişelerim günden güne artıyor. Umarım bu kötü gidişin altından bir an önce kalkarız. Süre daralıyor. Ligin alt sıraları deyim yerindeyse ateş hattına döndü. Tüm takımlar devre arasında güçlenip, son düdük çalana kadar bu savaşan içinde olduklarını, oynadıkları futbol ile fazlası ile hissettiriyorlar. GÖZTEPE içinde bu süreç bir an önce başlamalı. Herkes bir araya acilen gelip kenetlenmeli. Aksi taktirde tünelin ucunda ışığı göremezsiniz. Tabiki her maç zor, bu saatten sonra zaten kolay maç olmaz. Futbolcu kardeşlerim bunun altından kalkacak olan sizlersiniz.

Takımın yerli oyuncuları başta olmak üzere GÖZTEPE adına ter döken herkes bu işin içinde olmalı “Başkan, yönetim, teknik heyet, taraftar, herkes ama herkes, bu çıkış sürecinde tek vücut olmalı. Ammmma bu süreçte en büyük görev “futbolculara düşüyor.” Onlarında GÖZTEPE'ye borcu var. Bu güne kadar Türkiye'nin en sorunsuz ve en huzurlu takımında forma giydiler. Şimdi top onlarda bu zor süreci aşacak olan onlar. Bu süreçte asla yanlız olmayacaklar. GÖZTEPE'nin muhteşem taraftarı onların hep yanında olacak.

Bu kıvılcımı önümüzdeki Konya maçı ile yakmaya hazırmısınız. Şimdi o olmuş bu olmuş yok şöyle olsaydı bu olurdu yok olmasaydı bu olurdu muhabbetlerini  sezon sonuna kadar bir kenara bırakalım. Birlik olup tüm engelleri tek tek aşalım. 

Bunun için sahada deyim yerinde ise “puanları savaşarak söke söke alalım” kazandıkça moral bulup, bir sonraki maça farklı bir motivasyon ile çıkalım. Arkanızda her türlü zorluğu yaşamış muhteşem bir taraftar topluluğu var. Onlar iş nerde zora girdiyse gereğini her zaman yapmıştır. Geçmişte de bu böyle oldu gelecektede aynen devam edecektir. Bundan hiç kimsenin en küçük şüphesi olmasın. Futbolcu kardeşlerim unutmayın, tarih hep cesurları ve kazananları yazmıştır. Yolunuz açık vurduğunuz her top, gol, şansınız da her daim bol olsun...    

YORUMLAR

  • 0 Yorum