Lig'in boyu kısaldı
Erşan YETİŞİR

Erşan YETİŞİR

Lig'in boyu kısaldı

20 Şubat 2019 - 09:43

Süper Lig'de sona yaklaşırken özellikle düşme hattında yaşanan can pazarı son düdüğe kadar sürecek gibi görünüyor. Lig'in ilk yarısında kesin düşer denilen takımların göstermiş olduğu müthiş mücadele dengeleri bozmakla kalmadı, herkesi adeta hesap uzmanı yaptı. Bir puanın altın 3 puanın kaşıkçı elması olduğu maçlar haftasına geldik. Eğer hesabınızda en küçük bir sapma olursa yolun sonunu telafuz bile etmek istemiyorum.

Göztepe açısından baktığımızda da bu tabloyu görmek mümkün. Sezon başından beri özellikle deplasman karnesi puan tablosuna baktığımızda hiçte iç açıcı görünmüyor. İç sahada mutlak kazanmak zorundasınız. Zaten deplasmanda kazanamıyorsunuz. İç sahada yapılacak puan kayıplarınında artık telafisi olmaz.

Özellikle son haftalarda defans inanılmaz hatalar yapıyor. Kayseri maçında yenilen 2 gol bence bardağı taşıran son damla oldu. Arkadaşlar lütfen alınganlık yapmayın; “İnanınn bu golleri her hangi bir takım halı saha maçında bile yemez.” Lig'in boyu her geçen gün kısalıyor. Bir an önce takım olark kenetlenip bu girdaptan hızla uzaklaşmanız gerek, aksi taktirde bunun sonuçlarını büyük bir bedel olarak ödemek zorunda kalırsınız.

Takım olarak hareket edip Göztepe ruhu ile sahada terinizin son damlasına kadar mücadele etmelisiniz. Hatta bir tık daha yukarı çıkıp, deyim yerinde ise “savaşmalısınız.” Tarih boyunca hiç bir zafer savaşılmadan kazanılmamıştır. Bu süreçte alınacak 5 galibiyet takımı Lig'te tutmaya yetecektir. Kemal hocam, bu takımın başında uzun bir süredir görev alıyorsunuz artık bahane üreten değil çözüm üreten hamleleri yapmalısınız. Ben dahil tüm Göztepe taraftarı sizden artık iyi futbol oynatan ve kazanan bir takım izletmenizi bekliyor. Bu görev size ve ekibinize düşüyor. Bu takımın başına bunun için getirildiniz. Arkanızda bırakın Türkiye'yi Avrupa'nın bile kıskanarak izlediği muhteşem bir taraftar ordusu var. Onlar hangi şartlarda olursa olsun armalarını asla terk etmezler. Haydi Göztepeli futbolcu kardeşlerim, bu ateşi cumartesi günü Trabzon maçı ile yakalıp dosta da,  düşmana da, Göztepe'nin büyüklüğünü bir kez daha gösterelim...

YORUMLAR

  • 0 Yorum