Nerde kalmıştık?
Erşan YETİŞİR

Erşan YETİŞİR

Nerde kalmıştık?

01 Nisan 2019 - 12:23

Milli maç arasına yerel seçimlerde eklenince bayağı uzun bir süre futbolun uzağında kaldık. Lig'in bitmesine 8 hafta kala bu süre aralığı ne kadar doğruydu aslında bu da ayrı bir tartışma konusu. Bazı takımlar müthiş bir seri yakaladıkları anda, bu kadar uzun süre verilen ara en çok onları üzmüştür. Tekrar aynı seviyede maçları oynamak bu aralığın ardından çokta kolay olmayacaktır diye düşünüyorum. Tam tersini de düşünecek olursak bazı takımlar içinde bu ara, belki de onlara hayat suyu verecektir. 

Bu sonuçlarını hepsini hafta sonu başlayacak maçlar ile göreceğiz. Umarım bu süreç her iki açıdan da takımlara olumlu olarak yansır. Umarım bu süreç özellikle Göztepe açısından doğru değerlendirilmiştir, diye umut ediyorum. Kalan 8 maçın önemi bu süreçte masaya sağlıklı bir şekilde yatırılıp operasyonun da başarılı geçtiğini umut ediyorum. 

Her zaman söyledim bir kez daha söyleyip noktayı koymak istiyorum. İç saha maçları sizin kaderinizi belirleyecek maçlar olarak görünüyor. Bu maçların tamamını kazanmak zorundasınız. Eğer olası iç saha kayıpları yaşanırsa iş mucizelere kalır. Buna mahal vermemek siz futbolcu kardeşlerimin ve teknik heyetin elinde. 

Her maçınızı final havasında oynayıp 90 dakika elinizden ne geliyorsa sahaya yansıtın. Mücadele etmeden maçlar kazanılmıyor. Bu süreçte iyi oynayıp puan kaybetmek yerine çok mücadele ederek kazanan taraf olmalısınız. Asla çıktığınız bu yolda yalnız olmayacaksınız. 

Takımını çok seven büyük Göztepe taraftarı her maç yanınızda olmaya devam edecek. Bu sizin bence en büyük itici gücünüz olacaktır. Tesisleri ile göz kamaştıran stat inşaatının her geçen gün bitme aşamasına yaklaştığı bu günlerde, bu takım Lig'de kalmayı fazlası ile hak ediyor. Çok uzun bir sürenin ardından geldiği kendisine ait olan Lig'inde gelecek yıllar Göztepe'yi çok güzel günler bekliyor. Haydi “MAZİSİ ŞANLA VE ŞEREFLE”  dolu Göztepe'nin onurlu oyuncuları,  takımınızı hak ettiği yerde bırakmak için tek yürek olma vakti gelmiştir. Yolunuz açık, vurduğunuz her top gol olsun... 

YORUMLAR

  • 0 Yorum