Erşan YETİŞİR

Erşan YETİŞİR

"Rehavet yok'

08 Mayıs 2019 - 07:00

Başakşehir ile başlayan final serisi Antalya maçı ile zirve yapınca keyiflerde haliyle tavan yaptı. Çok değil tam 3 hafta önce camianın üstüne çöken olumsuz hava, ister istemez bir çok soruyuda beraberinde getirmişti. 

Spor kamuoyu başta olmak üzere bir çok kesim, bu takım Lig'de zor kalır sözcüklerini çokça telaffuz etmeye başlamıştı bile. Evet, Göztepe için kalan maçlar zordu. Bunu bilmek için de hesap uzmanı olmaya gerek yoktu. 

Burada unutulan en önemli detay Göztepe'nin her zorlukta “küllerinden doğarak İsyan marşı ruhu ile” neleri başardığına bakıp, sonra karar vermekten geçiyordu. Maalesef birileri bunu sanırım çok geç gördü. Göztepe öyle bir taraftar ordusuna sahip ki “onlar inandı mı gerisi hep teferruat olmuştur.” Son 3 haftadır bu kenetlenme dalga dalga yayılarak futbolculara müthiş bir enerji olarak döndü. Uyuyan dev uyanmakla kalmayıp nasıl bir güç oluşturduklarını “dosta düşmana” fazlası ile gösterdi. Şimdi önlerinde 3 önemli final maçı var. Bu inanmışlar ordusu, Allah izin verirse bunlarından üstesinden zaten gelecektir. 

Bundan hiç kimsenin en küçük bir kuşkusu olmasın. Güzel günler Göztepe ve muhteşem taraftarına, adeta bahar havası estiriyor. Son Antalya maçındaki tribün korosu deyim yerinde ise “ölüyü bile diriltir cinsindendi” hepsinin yüreklerine sağlık. Maçın analizine gelince hakemin başlama düdüğü ile başlayan baskı kazanma arzusu, mücadele, üst düzeydeydi, Göztepe bu coşkuyu yakaladığı tüm maçları kazanmasına biliyor. Bu maçta sahada kötü oynayan bir oyuncu yoktu. Herkes elini taşın altına soktu. Tamer hoca son 2 haftadır özüne döndü. 

Bence oyuncu tercihleri çok doğru. Koşan mücadele eden oyunculara formayı vererek, çarkın doğru işlemesine neden oldu. Bu tercihlerinde bundan sonraki haftalarda da ısrarcı olmalı. Yazımın başlığında dediğim gibi lig henüz bitmedi, sadece kurtuluş yolunda 2 dev adım atıldı. 

Toplamda 3 maçı kalan Göztepe bunlardan 2 tanesini evinde oynayacak. “Rehavete kapılmak yok.” Her şeyin bu kadar güzel gittiği bu günler son 3 hafta sonunda göreceksiniz Lig’in bitmesi ile yerini hem coşkuya hem de mutluluğun yaşanmasına bırakacak. Artık tüm Göztepe camiası başta olmak olmak üzere taraftarlar ve sarı kırmızılı oyuncular bunu bizlere fazlası ile hissettiriyorlar...     

YORUMLAR

  • 0 Yorum