"Umudum arttı"
Erşan YETİŞİR

Erşan YETİŞİR

"Umudum arttı"

18 Mart 2019 - 00:35

Son haftalarda alınan başarısız sonuçlar ve sonrasında puan tablosuna yansıyan görüntüyü tekrar etmenin bir manası olmadığını en iyi bilenlerdenim. Ben her zaman çözüm üretmenin fayda getireceğini, aksi taktirde bahane üretmenin nelere mal olacağını da iyi bilenlerdenim. Geçtiğimiz haftaki yazımda “uyanın beyler” diye başlık atıp yazımın devamında durumun vahametinden elimden geldiğince bahsetmeye çalışmıştım. Beşiktaş maçında bu yazımın futbolcu kardeşlerim üzerindeki olumlu yansımayı görmek beni çok mutlu etti, Şimdi diyeceksiniz ki? İyide takım mağlup oldu. Evet, benim anlatmak istediğim uzun haftalar sonrası ilk kez takımın sahaya yansıttığı mücadele ve kazanmak adına yaptığı cesur hamlelerden bahsetmeye çalıştım. İlk kez müthiş oynayan seyir zevki yüksek bir maç seyretmek sanırım sarı kırmızılı renklere gönül veren tüm taraftarı da en az benim kadar mutlu etmiştir diye düşünüyorum. 

Beşiktaş maçında 90 dakika boyunca doğruları yapan rakibine bir tek o da gol dışında tek bir pozisyon vermeyen, kazandığı toplarla hızlı hücum organizasyonları ile sayısız gol fırsatı yalayan Göztepe, bugün için her şeyi yaptı ama maalesef skora yansıyacak golü bulamayıp sahadan hiçte hak etmediği bir sonuçla ayrıldı. 

Evet, çok üzülsek de bu maçı acilen unutup bu günden itibaren tüm dikkatleri kalan 8 haftaya çevirip bu maçlara odaklanmalı futbolcu kardeşlerim. Alınacak 12- 14 puan aralığı bu takımı büyük bir aksilik olmaz ise Lig'de tutacak gibi görünüyor. Tabi ki bunun için Beşiktaş maçı ile başlayan olumlu hava diğer maçlara da aynı şekilde yansımalı. Gördük ki bu takımın potansiyeli var. Kazanmak için kenetlenip takım olgusunu sahaya yansıtınca görüldü ki bu süreci aşmak çokta zor olmayacak gibi görünüyor. Haydi Göztepe'nin onurlu oyuncuları Beşiktaş maçında başlattığınız bu onurlu direnişi isyana çevirelim. Unutmayın bu yolda asla yalnız değilsiniz. Takımını çok seven ve koşulsuz her maç takımını destekleyen kocaman bir Göztepe taraftar ordusu, her zaman sizin yanınızda olacaktır...  

YORUMLAR

  • 0 Yorum