Yazıklar olsun
Erşan YETİŞİR

Erşan YETİŞİR

Yazıklar olsun

22 Nisan 2019 - 07:06

Düşünün evinizde kazanmak zorunda olduğunuz bir maça çıkıyorsunuz. Hafta içi taraftar tüm olumsuzluklara rağmen desteğini vermiş. Her zaman olduğu gibi takımına sahip çıkarak koşa koşa maça gelmiş. 90 dakika elinden ne geliyorsa yapmış, bıkmadan usanmadan desteğini sürdürmüş. İnanmış inancını hiç bir zaman olumsuz anlamda dile getirmemiş. Arkadaşlar daha ne yapsın bu taraftar. Sanki puana ihtiyacınız yokmuş gibi sahada nasıl bu kadar vurdum duymaz olabiliyorsunuz. Bu takıma faydalı olmak için transfer edildiniz. Bunun karşılığında da paranızı aldınız. Karşılığı bumu olmalıydı.

Göztepe forması çok değerlidir. Bunu asla unutmayın. O formayı giyiyorsanız sahada gereğini yapacaksınız. Sizlere o forma Rahmetli Gürsel kaptanın ve arkadaşlarının bıraktığı en güzel mirastır. Sizler malesef o formaya layık olmadınız. Kaptan Beto'ya ayrı bir parantez açıyorum. Geldiği günden beri takımı için elinden ne geliyorsa yaptı, yapmaya'da devam ediyor. Dünkü maçtan sonra gözyaşlarına boğulması bile sizlere bir şey ifade etmiyorsa benim sizlere diyecek bir lafım da kalmıyor.

Portekiz milli takımının formasını giyen dünya çapında bir kaleci Göztepe aidiyetini bu kadar benimsemişken, sizler bu konuda en küçük bir reaksiyon göstermiyorsunuz. Yazık çok yazık. Şimdi ne olacak sorusunun karşılığının cevabı sizler de, eğer biraz onurunuz ve grurunuz varsa kalan 5 maçta öyle bir mücadele vermelisiniz ki  işte o zaman bazı şeyleri değiştirebilirsiniz.

Alacağınız 4 galibiyet Göztepe'yi Lig'de tutar. Bu çok zor değil, zaten kalan 5 maçın 3'ünü evinizde oynayacaksınız. Sahada mücadele ederek ve savaşarak bunu başarabilirsiniz. Bunun için bu günden itibaren tek vücut olarak kenetlenin, bir birinize inanın sarılın ve basla pyes etmeyin.

Göztepe taraftarı bu inancını hep yüksek tuttu. Bundan sonraki süreçte de aynı duygular içinde olacak. Sizlerde taraftara bu inancına ortak olun.

Onların inancını işte o zaman çok daha derinden hissedersiniz. Arkadaşlar. Uyanın artık dilim varmıyor, bu sözcüğü de asla kullanmayacağım ama sonumuz bu gidişle her geçen gün daha da işin içinden çıkılmaz bir hale getiriyor.

Umarım kalan maçlarda bir nebze de olsa takımınıza olan borcunuzu bu şekilde ödersiniz. Unutmayın tarih her zaman cesurları ve kazananları hatırlar.  Umarım sizlerde kazanan ve başaranlar olarak anılırsınız... 

YORUMLAR

  • 0 Yorum