Yönetim doğru yapıyor
Erşan YETİŞİR

Erşan YETİŞİR

Yönetim doğru yapıyor

16 Ocak 2019 - 09:36

Şimdi buda nerden çıktı dediğinizi duyar gibiyim. Evet arkadaşlar geçtiğimiz haftaki yazımda özellikle devre arası transferlerin hem zor hemde riskli olduğunu dilimin döndüğünce anlatmaya çalışmıştım. Devre arısı hiç bir takım önemli oyuncusunu bir başka takıma vermez. Eğer vereceksede bedelini fazlası ile talep eder. Eğer iyi bir transfer stratejisi izlemezseniz. Bu transferlerin külfeti takımınızın omuzlarına büyük bir yük olarak biner.

Göztepe bu konuda çok doğru hamleler yapıyor. Yapmakta zorunda, çünkü günü kurtarmak adına yapılan transferlerin son yıllarda kulüplerin başına ne kadar büyük dertler açtığını sanırım söylemeye gerek yok çünkü her şey bütün şeffaflığı ile zaten gözler önüne serilmiş durumda. Geçmişte kulübün parasını babalarının parası gibi yiyen yöneticiler, bugün acaba akşam yastığı başlarını koyduklarında rahat uyku uyuyabiliyorlar mı? Göztepe bu konuda çok şanslı bir Başkan'a ve yönetime sahip, kulübü o kadar iyi yönetiyorlarki, şu an Türkiye'de borcu olmayan 4 kulübün liste başı oldular, olmaya da devam edecekler gibi görünüyorlar. Milyon dolarların havada uçuştuğu transfer borsasında şu ana kadar büyük bir duruş gösterip, biz bunu veririz.Bunun dışında kim ne verecek o bizi ilgilendirmez diyerek adeta diğer takımlarada, transfer de nasıl bir yol alacakları konusunda ders bile veriyorlar.

Şu an için yapılan iki transfer kulübün mali bütçesine uygun olarak yapıldı. Belki eğer uygun olursa mali bütçeyide aşmayacaksa iyi bir golcü ile trasfer noktalanacak gibi görünüyor. Olmazsa da karalar bağlanacak bir durum yok. Mevcut kadro ikinci yarı gereken puanları zaten alır. Gelecek yıl planlamasında tabiki değişiklikler olacak. Özellikle Stad'ın bitmesi ile geleceğe dair adımlarda yavaş yavaş atılacak. Gelirlerin artması ile başlanacak doğru yapılanma 2-3 yıl içinde meyvelerini zaten verecektir. Bundan sonraki süreçte her zaman söylüyorum “Anadoludan eğer bir şampiyon çıkacaksa bunun adı inanın GÖZTEPE”olacaktır...”

YORUMLAR

  • 0 Yorum