Trafik Bakanımız
Hilmi GÜLTAY

Hilmi GÜLTAY

Trafik Bakanımız

01 Şubat 2019 - 09:35

Trafik Bakanımız

Değerli trafik dostlarım, ülkemiz trafiği, gün geçtikçe artmakta olan ölümlü kazalar ile artık korku yaratmaktadır.                                                              Ülkemizde her an ve her yerde yapılmakta olan trafik denetimleri sadece para toplamak suretiyle cezayi işlem içermektedir! Trafik suçu para cezası; peşin ödenen sürücüler için % 25 oranında indirim yapılarak tahsil edilmektedir?                                                                                                               

Trafikte böylesi geri kalınmışlıklar yaşanırken ve her saat başı bir insanımız trafikte can verirken; bizlerin medeni ülkeler sıralamasında yer alacağımız kandırmacası sürüp gitmekte!  İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU; görev ve yetki kapsamında yer alan trafik konusuna , gerekli katılımları sağlayarak  trafik canavarlarına karşı mücadele başlatmıştır. Ülkemiz de, ilgili kurumlarca ihmal edilen hizmet eksikliği ve suçu  konuları mercek altına alınmakta, trafik denetimleri artarak  devam etmekte, sürücü ve denetleyen ilişkileri karşılıklı sevgi saygı yönünde olumlu yönde ilerlemektedir. İçinde bulunduğumuz günler içersinde; İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU; Trafik birimleri Bilgi paylaşım ve Değerlendirme toplantısına ; Emniyet Genel Müdürü Celal UZUNKAYA ile birlikte katıldılar.  Emniyet genel Müdürlüğüne Bin beş yüz kişi den oluşan yeni mezun Trafik Polisi nin alınacağı müjdesini verdi.  Böylelikle, yıllardır eksik personel ile hizmet veren Trafik Polisi ; artık yeterli personel ile gerekli hizmetleri verebilecektir.  Üstelik; yeni personelin şehir içi trafiğinin katlanılmazlığını bitirmesi bekleniyor. Denetimleri bu yönde sürdüreceği sanılan yirmi beş bin kişiden oluşan denetim ordusu ise, trafik canavarlarına mücadelede güç kazanacaktır. İçinde bulunduğumuz yıl bu hizmetler sağlanmış olacak.          

Trafik Polisi yeni kıyafetleri de bu toplantıda tanıtıldı ve uygulamaya geçmeye başlanacak.Yaya öncelikli Trafik Polis uygulaması ise yayalara tanıtılıp trafik bilinci arttırılacaktır. Ancak yeni kıyafetlerin önemi: yaya ile sürücü tarafından görünürlüğü yaz ve kış mevsimlerinde arttırarak hizmete destek yaratacaktır. Aynı zamanda görünürlüğün ise hizmete destek ve koruyuculuk vereceği planlanmıştır. Ülkemiz Trafik Hizmetleri çerçevesinde düzenlenen bu gelişim hizmetleri, trafiğe sağladığı katkılar ile ölümlü trafik kazalarının azalacağı bilinmektedir.                                                                         YORUMLAR

  • 0 Yorum